Birmot tarih oldu, Koç Holding Otokoç ile ilerleyecek

Otomotivde iki büyük perakende ve filo uyuncusu birleşiyor. Koç Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Otokoç ve Birmot; tüm faaliyetlerini Otokoç olarak devam ettirecek.

Yeni yapılanma ile iki marka adı altında yürütülen tüm araç markaları ve hizmetler Otokoç adı altında toplanıyor. Koç Holding Otokoç ve Birmot şirketleri 2000’li yılların başında iki ayrı tüzel yapıydı.

2000’li yıllarda Birmot, Otokoç çatısı altına dahil edilerek, ismini koruyarak yoluna devam ediyordu.

Kiralık karavan hizmeti de veriyor

Otokoc_Birmot_Birlesmesi

Koç Holding Otokoç ve Birmot temsilcilikleri

Otokoç Otomotiv çatısı altındaki Birmot ve Otokoç’un tek bir isim altında birleşmesiyle Ford, Ford Trucks, Volvo, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Maserati markaları Otokoç bünyesinde toplandı.

Otokoç Otomotiv Perakende Genel Müdür Yardımcısı Uğur Güven.

Türkiye otomotiv pazarından yüzde 8’in üzerinde pay alan şirketin faaliyet alanları arasında araç kiralama işi de bulunuyor.

Bugün dokuz ülkede 400’e yakın noktaya ulaşan ve Türkiye dışında Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, Kuzey Kıbrıs, Kuzey Irak, Azerbaycan, Kazakistan ve Gürcistan’da araç kiralama hizmeti veren Otokoç Otomotiv; Avis Budget Group’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki en büyük lisans ve yatırım ortaklarından.

Otokoç Otomotiv Perakende Genel Müdür Yardımcısı Uğur Güven konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Otokoç ve Birmot gibi aynı hedefe sahip iki ayrı hizmet markasının tek bir isim altında birleşmesinin çok sayıda avantajı bulunuyor. Otokoç Otomotiv, bu birleşme ile daha da büyüyecek.

Otokoç Otomotiv Hakkında

Türkiye’nin en büyük otomotiv perakendeciliği, araç kiralama ve araç paylaşımı şirketlerinden biri.

Koç Topluluğu’nun otomotiv sektöründeki ilk yatırımı olarak, 1928 yılında kuruldu. Bugün; Otokoç, Avis, Avis Filo, Budget, Otokoç Sigorta, Zipcar, Otokoç 2. El, Otokoç Parça ve Lastick markalarının çalışmalarını organize ediyor.

Koç Holding Otokoç çatısı altında otomotiv çözümleri sunuyor. Bunlar arasında Ford, Ford Trucks, Volvo, Fiat, Alfa Romeo ve Jeep markalarıyla yeni araç satışı; servis ve yedek parça hizmetleri; toptan yedek parça satışı; sigorta ve finansman; aksesuar satışı; 2. el araç satışı ve araç koruma sistemleri yer alıyor.

Araç kiralamada ise Avis ve Budget markalarıyla kısa dönem kiralama; Avis Filo ile operasyonel kiralama, diğer adıyla filo kiralama; Zipcar markasıyla ise saatlik kiralama yani araç paylaşımı hizmetini müşterileriyle buluşturuyor.

Otokoç Otomotiv, Türkiye, Yunanistan, Azerbaycan, Macaristan, Gürcistan, Kazakistan, Ukrayna, Kuzey Kıbrıs ve Kuzey Irak’ta da faaliyet gösteriyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.