Bloomberght TV’de yeni oto programı: Otomotiv Meydanı

Otomobil Meydanı adıyla yeni bir otomobil programı başlıyor. 23 Nisan 2022 tarihinde Bloomberght TV’de yayına başlayacak Otomotiv Meydanı‘nın ilk konuğu; Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı Ali Haydar Bozkurt olacak.

Otomotiv Meydanı programı Dünya Gazetesi İstihbarat Şefi ve Otomobil Editörü Aysel Yücel; deneyimli otomobil gazetecisi Halit Bolkan; Car Dergisi Genel Yayın Yönetmeni otomobil gazetecisi Mahmut Hayırlıoğlu ile Otoajanda kurucusu gazeteci Halil Okşit tarafından hazırlanıyor.

Programın her bölümünde otomotiv sektöründen bir yönetici konuk edilecek. Programdaki gazetecilerin teknik ve temel konulardaki sorularını yanıtlaması istenecek.

İkinci konuk Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan

23 Nisanda yayınlanan ilk Otomotiv Meydanı programı, 24 Nisan 2022 tarihinde saat: 17:10 itibariyle tekrar yayın yaptı.

Otoajanda Genel Yayın Yönetmeni Halil Okşit ile otomotiv gazetecileri Halit Bolkan, Aysel Yücel ve Mahmut Hayırlıoğlu’nun hazırladıkları Otomotiv Meydanı programının ikinci konuğu; Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan olacak.

Türkiye’nin en önemli ticari araç üretici ve ihracatçılarından olan Anadolu Isuzu, bur dönem Türkiye’de D-Max pick – up araçlarını da üretmişti. Genel Müdür Arıkan, şirketin yeni dönem çalışmaları hakkında bilgi vereceği ikinci program 30 Nisan 2022 cumartesi günü saat 17:10’da Bloomberght televizyonu ekranlarında olacak.

İlk yayında Ali Haydar Bozkurt, önümüzdeki yalarda otomobil fiyatlarının artmasının kaçınılmaz olduğuna değindi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclisi başta olmak üzere finans koridorlarında bile konuşulan “Mayısta otomobillere yüzde 25 zam gelecek” iddiasının ele alındığı programda; araç bulunurluğu, bayilerdeki araç stoklarının durumu gibi konular ele alındı.

Otomobil ihtiyaç mı, lüks mü tartışmasının da yapıldığı programda Bozkurt; “Otomobil sahibi olmak bu kadar zor olmamalı” diyerek, noktayı koydu.

 

https://youtu.be/tm56-6eVUyo

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.