BMC Tuğra yola çıkıyor, inşaata giriyor

BMC geri dönüyor. Ethem Sancak ve Katarlı Fon tarafından Çukurova Grubu’nun “Özelleştirilmesi’nden sonra satın alınan ticari araç şirketi, bir kaç yıldır üzerinde çalıştığı ticari aracı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni BMC Tuğra kamyon, yol, inşaat ve çekici hizmetleri için ayrı çekiş özellikleriyle tasarlanıyor.

Eylül ayında Almanya4nın Hannover kentinde düzenlenen Ticari Araçlar Fuarı’na dev bir stant ile katılan BMC, burada “Dialı kurdela kesmişti. Hannover’de tanıtılan yeni ticari araç Tuğra adıyla ticarileştirilecekti.

Konuyla ilgili haberimizi BMC, Tuğra’nın kurdelasını kesti linkinden hatırlayabilirsiniz.

BMC Tuğra ürün gamı belli oldu

Şimdi BMC yönetimi yeni aracın üretimden sonraki etapları için çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Şirketin yeni hareketlerinden biri 450 tedarikçisinin 600 temsilcisini biraraya getirmek oldu.

Tedarikçileriyle İzmir’de buluşan şirket, yeni kamyon serisi hakkında daha detaylı bilgileri de toplantıda paylaştı.

Tuğra adıyla yola çıkacak yeni nesil BMC ağır ticari araçların Çekici, Yol ve İnşaat alanlarında hizmet verecek şekilde tasanlandığı görülüyor.

Bu paylaşımda yeni Tuğra ağır ticari araç model ve versiyon gamı 4×2 Long Haulage, 4×2 Tractor High Roof (Robotik şanzıman), 6×4 İnşaat kamyonu, 6×2 Haulage (Yataklı), 8×2 Long Haulage gibi araçlardan oluşacak.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen BMC Tedarikçiler Genel Kurulu, 450 firmanın 600’den fazla temsilcisinin katılımıyla gerçekleşti. Kurula, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak’ın yanı sıra, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk, İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir ve İcra Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk de katıldı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.