BMW elektrikli X modelleri için kapasiteyi ikiye katlıyor

BMW elektrikli otomobilleri için batarya üretimini iki katına çıkarıyor. ABD Güney Carolina eyaletindeki Spartanburg BMW fabrikasında yüksek voltajlı batarya üretim kapasitesi dördüncü nesil bataryaları üretiyor. Bunlar, Spartanburg’da da üretilen yeni BMW X5 ve gelecek nesil BMW X3’ün hibrit modellerini de kapsıyor.

Yeni X5 hibrit

BMW yeni bir pil montaj hattına yaklaşık 10 milyon ABD doları yatırım yaptı, alanı 8.000 metrekare arttırdı; Bu da artabilecek pazar talebini karşılamak için gerektiğinde üretilen batarya sayısının iki katına çıkarılmasını sağlayacak. Yeni montaj hattı, yerel olarak artan elektrikli araç yelpazesine hizmet etmek için farklı tipte dördüncü nesil aküler üretebilecek. Bu piller, performanslarını daha da artıran yeni bir teknoloji konseptine dayanıyor.

Yıl sonuna kadar Plant Spartanburg’da akü üretiminde 120’den fazla kişi çalışacak.

Son dört yılda, tesisin batarya montaj ekibi toplamda 45.000’den fazla batarya üretti. 2015 ve 2018 yılları arasında BMW Group Spartanburg fabrikasında BMW X5 xDrive40e’yi üretti. Yeni BMW X5 xDrive45e Ağustos 2019’da üretilecek. BMW X3 xDrive30e’nin üretimi Aralık ayında başlayacak.

BMW 3 fabrikada batarya üretiyor

Şu anda BMW Grubunda elektrikli BMW modelleri için üç batarya tesisi bulunuyor. Almanya’daki BMW Grup Fabrikası Dingolfing, ABD’deki BMW Grup Fabrikası Spartanburg ve BMW Brilliance ortak girişiminin Çin’deki Powertrain fabrikası. BMW Group ayrıca Tayland’da bir ortakla birlikte yerel otomobil üretimi için piller üretiyor. BMW Group’un akü araştırması ve pilot tesisi Münih’te bulunuyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.