BMW tüm seriyi yeniledi, 39 farklı dizel model geliyor

2018 BMW modelleri Temmuz ayından itibaren emisyon değerleri güncellenmiş olarak üretilmeye başlayacak. Bütün benzinli ve plug-in hybrid motor serisi partikül filtresi ile ve en sert standart olan Euro 6d-TEMP egzoz standardı ile uyumlu hale gelecek.

BluePerformance Teknolojisi uygulanan tüm dizel motorlar da NOx katalitik konvertörü ve SCR sistemi içeren çok verimli ve aşamalı egzoz gazı arıtımına sahip olacak. Bir tarafta dizel tartışmaları sürerken BMW, Euro 6d-TEMP standardına sahip 39 dizel modeli yola çıkaracak.

 

2018 BMW modelleri güncellemeler kapsamında Ağustos itibariyle 1 Serisi, 3 Serisi, 4 Serisi ve 5 Serisi’nde 8 ileri Steptronic şanzımanla standart olarak donatılmış daha fazla seçenek olacak.

 

X3 M40d (ortalama yakıt tüketimi: 6.5 – 6.4 l / 100 km) bu model için yedinci motor seçeneği olarak yola çıkıyor. 6 silindirli dizel motor 326 HP güç, 680 Nm maksimum tork üretirken sıfırdan 100 km / saat hıza 4.9 saniyede ulaşıyor.

Yine Ağustos itibariyle Spor Activite Coupé X4 için ikinci bir sıralı 6 silindirli dizel motor sunulacak. Yeni BMW X4 xDrive30d (ortalama yakıt tüketimi: 6.0 – 5.8 l / 100 km), 265 bg’lik güç ve 620 Nm’lik bir maksimum tork üretiyor. Aracın 0’dan 100 km / saat hıza çıkması sadece 5,8 saniye sürüyor.

Ayrıca X3 ve X4’ün tüm yeni modelleri standart olarak 8 ileri Steptronic şanzımanla donatılıyor. 120i standart otomatik şanzımana kavuşurken M140i standart olarak 8 ileri Steptronic şanzımanla alınabilecek.

3 Serisi 320i Gran Turismo, 320i xDrive Sedan, 320i xDrive Touring, 320i xDrive Gran Turismo, 330i Sedan, 330i Touring, BMW 340i Sedan, BMW 340i xDrive Sedan modelleri standart olarak 8 vitesli steptronic şanzımana geçiyor.
BMW 3 Serisi
BMW 4 Serisinin altı modeli de motor güncelleme 8 ileri şanzıman kombinasyonuyla donatılıyor; 420i Cabrio, 420i xDrive Gran Coupé, 430i Convertible, 430i Gran Coupé, 440i Coupé, 440i xDrive Coupé.

8 ileri Steptronic şanzımanın standart yer alacağı 5 serisi modelleri ise 520d Sedan ve 520d Touring olacak.

5 Serisi Sedan, 5 Serisi Touring ve 6 Serisi Gran Turismo’nun iç mekanlarında elektro kaplama uygulamaları (direksiyon üzeri, start stop butonu, ses ve klima düğmelerinde)  özel bir parlaklık olarak opsiyonlar arasında yer almaya başlıyor.

7 Serisi Sedanda ince damla formlu deri döşeme, kişiselleştirilmiş deri direksiyon simidi, tavan kaplaması gibi iç mekan detaylarıyla birlikte, Alpine beyaz, Safir siyah, Kaşmir gümüş, Buzul gümüş, mavi pırlanta efekti, Sophisto Gri, Mineral Beyaz, Jatoba, Magellan Gri, Arktik Gri ve Atlas Sedir gibi renk seçenekleri kombine edilebilecek.

Yeni i8 Roadster, yeni aerodinamik paketi ile daha da optimize edilebiliyor.

Aracı şarj etmek depoyu doldurmaktan kolay olacak. BMW Kablosuz Şarj, bir plug-in hibrit modelin yüksek voltajlı bataryasını kolayca şarj etmeyi sağlıyor. BMW, bir bataryanın elektrik akımını beslemek için kablonun gerekli olmadığı endüktif şarj sistemi sunan dünyanın ilk otomobil üreticisi.

Sistem bir garajın zeminine monte edilebiliyor. Temassız enerjinin aktarılması, iki bileşen arasındaki bir elektromanyetik alan aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Ve araç, sistem üzerinde park konumuna ulaştığında başlatılabiliyor. Bu, yüksek voltajlı bir aküyü şarj etmeyi bir yakıt deposunu doldurmaktan daha kolay hale getiriyor.

Temmuz ayı sonrası 530E iPerformance Sedan modeliyle birlikte BMW Kablosuz Şarj sistemi isteğe bağlı olarak sağlanacak. BMW i ve BMWiPerformance otomobillerinde bulunan BMW Connected eDrive Servisleri gelecekte Dijital Şarj Servisi’ni de içerecek.

Leave A Reply

Your email address will not be published.