BMW’nin Paris showu başladı

 

 

Bugün uluslararası basına, yarın da otomobilseverlere açıacak Paris Otomobil Fuarı’nda ilk büyük gösterilerden biri BMW imzası taşıyor. Alman lküs otomobil devi Fransa’nın kalbinde 2 yeni modelinin dünya lansmanını gerçekleştirirken, i8 ve 2 Serisi modellerinin Fransa lik gösterimini de yapıyor.

 

İşte BMW'nin Paris'teki tüm yenilikleri

 

BMW 2 Serisi Cabrio dünya ilk gösterimi.

Yeni BMW X6 dünya ilk gösterimi.

BMW 2 Serisi Active Tourer Fransa prömiyeri.

BMW 5 Serisi için geliştirilen yeni nesil motorlar

BMW Concept X5 eDrive; yenilikçi hibrid teknolojisi ve akıllı dört çeker 

BMW 7 Serisi Individual Final Edition.

BMW i8 Fransa prömiyeri.

BMW ConnectedDrive yenilikleri

 

 

Alman markanın diğer yenilikleri arasında lüks orta segmentteki 5 Serisi’nin yeni dizel motorları, 7 Serisi’nin özel bir versiyonu ve BMW ConnectedDrive yenilikleri de sergileniyor. 

 

BMW 2 Serisi Cabrio

 

Dört kişilik otomobil, BMW 1 Serisi Cabrio'nun mirasçısı. Dikkat çeken tasarımı ve üstü açık durumdayken otomobilin “tekne güvertesi"ni andıran düşük bel çizgisi ilgi çekici.

 

Elektrikli soft top akustik konforu iyileştiriyor ve 50 km/sa hızla giderken 20 saniye içerisinde açılıp kapatılabiliyor.

 

BMW 2 Serisi Cabrio, BMW ConnectedDrive’da tasarlanmış yeni bir özellikle navigasyon verilerinin yerleşik SIM kartı aracılığıyla “havadan” güncellenmesini sağlayan yeni nesil Professional navigasyon sistemi sunmasıyla da farklılaşıyor.

 

 

Yeni BMW X6

Yeni X6 modeli, standart ekipman listesindeki 8 ileri Steptronic şanzımanı, bi-xenon farlar, 19-inç hafif alaşım jantlar, otomatik bagaj açma özelliği, deri döşemeler, çift bölgeli klima ve BMW ConnectedDrive özelliği olan Sürüş Asistanı gibi ekipmanlarıyla dikkat çekiyor.

 

Spor Aktivite Coupe M Sport paket, Design Pure Extravagance opsiyonu ve BMW Individual dokunuşlarla, araç daha fazla kişiselleştirilebiliyor.

 

 

Yeni BMW X6 modeli, üç motor seçeniyle yola çıkıyor. Tüm modellerde standart olarak BMW xDrive akıllı dört çeker sistemi bulunuyor.

 

Araçlarının verimini artımak isyenler isteğe bağlı Dynamic adaptif süspansiyon paketi, Comfort adaptif süspansiyon paketi veya Dinamik Amortisör Kontrolü, arka aks için hava süspansiyonu gibi özellikler içeren Professional paketini satın alabiliyor.

 

Connectdrive artık uydu bağlantılı

BMW ConnectedDrive yenilikleri arasında havadan navigasyon veri güncellemesi, LTE teknolojisi ve BMW i8 ile akıllı saatler arasında veri alışverişi sağlayan BMW i Remote uygulaması yer alıyor.

 

BMW ConnectedDrive serisi şimdi yeni fonksiyonlar ve teknolojiler içerecek şekilde geliştirildi ve akıllı bağlantı özelliğini çok daha kolay hale getiriyor.

Örneğin, son nesil Professional Navigasyon sistemi artık havadan harita verilerinin güncellenmesine izin veriyor. Haritalar cep telefonu bağlantısı ile kullanıcının herhangi ücret ödemesine gerek kalmadan, otomobile yerleştirilen SIM kart sayesinde güncelleniyor.

Bu ve diğer BMW ConnectedDrive fonksiyonları için çok hızlı ve güvenilir veri transferini sağlamak üzere, BMW modellerine yerleştirilmiş olan SIM kartı gelecekte LTE (Uzun Dönemli Evrim) yüksek hızlı veri akışı standardını da karşılayacak.

 

BMW i Remote uygulaması özel olarak sürücüler ve elektrik ile çalıştırılan otomobilleri arasında kolay veri alışverişini sağlamak üzere geliştirilmiş. Uygulama herhangi bir akıllı telefon veya akıllı saat ile özel ara yüzler yardımıyla kullanılabiliyor. 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda BMW i8 plug-in hibrid spor otomobil ile Samsung GALAXY Gear akıllı saat arasında veri transferi sağlamak için tasarlanan BMW i Remote uygulama bağlantısının da tanıtımı gerçekleştirilecek. Bu özellik BMW i8 sürücülerinin, otomobillerinin durumuna yönelik tüm önemli bilgilere saatlerinden erişmelerini, navigasyon verileri ve adresleri dahil bilgilerin aktarılmasını ve otomobilin iç sıcaklığını düzenleme özelliğinin uzaktan aktif hale getirilmesini sağlayacak.

 

 

 

Önceki İçerikFiat’ın aracının üretim hattını Renault açtı
Sonraki İçerikvdf’den 17 milyon TL’lik satın alma
OTOAJANDA HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz