Bond’un otomobili İzmir’de

İngiliz otomobil markası Aston Martin’in yeni adresi İzmir oldu. Aston Martin Türkiye, İstanbul Yeniköy’deki showroomundan sonra kısa süre içinde ikinci şubesini İzmir Folkart Towers’ta açtı. Aston Martin Türkiye, yeni showroomuyla birlikte Türkiye genelindeki satış hedefini yılda 25 adet olarak belirledi.

Yarım yüzyıldır devam eden Aston Martin-James Bond birlikteliğini kutlamak için tasarlanan e 540 beygir gücü ile bugüne kadarki en güçlü DB9 olan DB9 GT’yi temel alarak üretilen model, tasarımıyla ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Dünyada yalnızca 150 adet üretilecek olan lüks otomobilde 540 beygir güç ve 620 Nm tork üreten 6 litrelik V12 motor bulunuyor.

100 km’ye 4,5 saniyede çıkan DB9 GT Bond Edition’ın en yüksek hızı ise 295 km. Spectre Silver boya ile önde ve arkada gümüş Aston Martin rozetlerini, dışında ise ustaca gizlenmiş “007 Bond Edition” logosunu taşıyor. Bu özellikler, DB9 GT’nin çok özel on telli parlak siyah pırlanta ile işlenmiş 20-inç alaşımlı jantları, parlak alüminyum kaporta menfezleri, yan kaplamaları ve ızgarası, karbon fiber ön dağıtıcılar ve arka difüzörler ile gri boyalı fren kaliperini içeren stil şıklıklarına ayrıca ilave edilmiş.

DB9 GT Bond Edition; 538.000 euroluk fiyat etiketiyle, dünya piyasalarıyla aynı anda Türkiye’de de satışa sunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.