Bosch’tan yeni bölünmüş ekranlı motosiklet navigasyon cihazı

Bosch, motosiklet ile ilgili bilgileri aktaran ve navigasyon cihazı gibi kullanılabilen 10.25 inç’lik TFT bölünmüş ekranını tanıttı. Yeni 10.25 inçlik TFT ekran, bu yıl ilk olarak BMW motosiklet modelleri ile görücüye çıkacak.

Gidon ile kontrol edilebilen ekran, sürücünün dikkatini dağıtmadan tüm bilgileri aktarmayı başarıyor. Aynı zamanda, mySPIN aracılığıyla akıllı telefona entegre edilebilen cihaz, sürüşü daha güvenli ve konforlu hale getiriyor.

Örneğin; bir akıllı telefon uygulamasının içeriği, motosiklet ekranının boyutuna uygun bir şekilde ilgili bilgileri göstermek için mySPIN ile otomatik olarak bağlanıyor. Bölünmüş ekran sayesinde de ekran, hız ve uyarılar gibi temel bilgiler gösterilmeye devam ediyor.

BMW’nin ardından Ducati ve Kawasaki de motosikletlerinde sürüş uygulamaları sunmak için mySPIN kullanacak.

Tüm dünya tek ekranda aynı heyecanı yaşıyor

Arazi araçları veya kişisel deniz araçları dahil olmak üzere 2018’den bu yana motor sporları segmentinde yer alan BRP araçlarında kullanılan mySPIN; ilk kez motosiklet segmentinde kullanılacak.

Sürücü, motosiklete özel çeşitli uygulamalar aracılığıyla zengin bir hizmet yelpazesine erişebiliyor. REVER motosiklet navigasyon cihazı ile heyecan verici güzergahları, benzer düşünce yapısına sahip sürücülerle paylaşabiliyorsunuz.

Yakınlardaki otellere veya restoranlara giden yolu bulmak için Genius Maps ve Sygic gibi uygulamalar da kullanıma açık. Uygulama içerikleri, global bir şekilde sürekli olarak genişletiliyor.

Bosch’un, 2600 motosiklet sürücüsü arasında yaptığı anket, her on sürücüden sekizinin bu işlevi memnuniyetle kullanacağı sonucuna ulaştı.

Bosch İki Tekerlekli ve Motor Sporları Biriminin Başkanı Geoff Liersch; “MySPIN ile birlikte kullanılan gösterge panellerimiz, motosiklet sürücülerine daha fazla güvenlik ve kolaylık sağlayan yeni bir sürüş deneyimi sunuyor.

Bu, bizim için motosikletlerde bağlanabilirlik açısından bir sonraki adım” dedi.

Acil durum çağrı sistemi de kullanılabilecek

Motosiklet güvenlik sistemlerinin tedarikçisi olarak Bosch’un yıllar boyunca en önemli önceliği motosiklet sürüşünü daha güvenli hale getirmek oldu.

Gelişen teknoloji, motosiklet navigasyon cihazı ve temel bilgiler gösterebilen ekran gibi sistemlerle; sürücü, motosiklet ve çevresi arasındaki bağlantı için çok önemli bir noktada yer alıyor.

Bosch da motosikletlere yönelik geliştirdiği dijital ağa bağlı acil durum çağrı sistemiyle; bir kaza durumunda kurtarma ekiplerinin hızlı ve otomatik olarak gönderilmesini sağlayarak, sürücünün yol ve can güvenliğini artırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.