Brisa ile Enerjisa anlaştı, 2,4 milyar TL tasarruf yaptı

Şirketlerin sürdürülebilirlik için geliştirdikleri projelere bir yenisi eklendi. Sabancı Holding çatısı altındaki şirketlerden ikisi önemli bir işbirliğine gittiklerini açıkladılar. Brisa ile Enerjisa arasındaki işbirliği sonucunda 2.4 milyar TL tutarında enerji tasarrufu gerçekleşecek.

İşbirliğkapsamında tesislerin m ıtma ve soğutma sistemleri nüşrülecek proje için Enerji Performans zleşmeleri imzalandı.

İşbirliği Brisa İzmit ve Aksaray fabrikalarında, Enerjisa Enerji’nin İşimin Enerjisi çatısı altında enerji verimliğuygulamaları başlatılacak. Bu yatırımla elde edilecek tasarruf ile kişilik 6.666 hanenin llık ınma ihtiyacı, 458 hanenin ise llısu ihtiyacına denk geliyor.

Anlaşmayı Enerjisa Enerji CEO’su Murat nar ve Brisa CEO’su Haluk rkçü imzaladı.

Brisa Aksaray fabrikası 360 bin metrekare alan üzerinde faaliyet gösteriyor. Bu dev tesis şimdi ısı pompaları sayesinde tasarrufa gidiyor.

Yıllık 119,2 milyon TL daha düşük fatura

Her fabrikaya özel ısı pompaları sayesinde, Brisa fabrikalarında llı117 Milyon TL’lik enerjive 2,Milyon TL’lik su tasarrufu sağlanabilecek. Bu tutarın uygulama ömrü boyunca toplamda 2,Milyar TL tasarrufa ulaşması bekleniyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.