Lastikte sevindirici haber: Yerlilik oranı artıyor

Bridgestone, Lassa ve Dayton markalarını temsil eden Brisa, son üç yılda 50 milyon TL tutarında Ar-Ge yatırımı gerçekleştirdi. Türk mühendislerinin geliştirdiği ürünleriyle üretim planlarını arttıran Brisa; yüzde 94 olan yerli üretim oranını yükseltmeyi, yerli ham madde ve tedarikçi geliştirme çalışmalarını hızlandırmayı hedefliyor.

İzmit fabrikası içerisinde kurulu AR-GE merkezinde üretim yapan Brisa, burada geliştirdiği yerli teknoloji ve mühendisliği 70 ülkeye taşıyor. Brisa, belgelendirilen AR-GE Merkezi ile yeni ürünleri pazarın ihtiyaç duyduğu şekilde daha kısa sürede devreye alma; yeni nesil teknolojilerle dünya standartlarında ürün geliştirme gibi kabiliyetlerini artıracak. Ar-Ge Merkezi, şirketin Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ikinci fabrikasına da hizmet edecek.

Brisa Genel Müdürü Cevdet Alemdar.

Hasan Dağı eteklerinde test başladı

Brisa’nın Türk mühendislerinin üretimin gözbebeği olduğunu söyleyen Brisa CEO’su Cevdet Alemdar “2.700’ün üzerinde çalışanımız ve 1.400 satış noktasındaki 10.000 çalışandan oluşan bayi ağımızla Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Müşterilerimize en iyi ürünleri en ileri teknoloji ile sağlamak, her zaman en büyük önceliğimiz. 30 yıldır yatırımlarımızla teknolojiyi Türkiye topraklarında yeşertiyoruz. Son 3 yılda ise AR-GE alanında yaklaşık 50 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırıma ek olarak 50 milyon TL yatırımla da ülkemizde başka hiçbir üreticide olmayan özel karışım teknolojisini hayata geçirdik. Bu yeni teknoloji ile otomotiv firmalarına dünya standartlarında lastik geliştiriyoruz. Yerli tasarım, tedarikçi ve yenilikçi ham madde çalışmalarımızı da önceliğimize alarak her yıl 30 proje geliştiriyoruz. Heyecan verici bir gelişme de Aksaray’daki ikinci fabrika yatırımımız. Anadolu’nun tam ortasında Hasan Dağı eteklerinde kurduğumuz fabrikamızda deneme üretimlerimiz başladı. Akıllı fabrika kriterlerine göre inşa edilen fabrikamızı ülkemize kazandırıyoruz.” dedi.

Brisa, 2018 yılında 1 milyar TL’nin üzerinde ihracat hedefliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.