Brisa’nın kârını yenileme pazarı ve Avrupa büyüttü

 

Kış mevisimi yumuşak geçen Türkiye'de yılın ilk 6 ayında Brisa'nın satışları yüzde 16 artış gösterdi.

 

2014 yılının ilk yarı sonuçlarına ilişkin değerlendirme yapan Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, yakaladıkalrı karlılık başarısı hakkında şunları söyledi:

2014 yılı ilk yarısında yurtiçi yenileme pazarında ortalamanın üzerinde performans gösterirken, % 7 oranında büyüyen Avrupa lastik pazarında, Avrupa’daki olumlu gelişmeler ve kur esnekliğiyle Lassa Avrupa satışlarında %16 seviyesinde büyüme elde ettiklerini açıkladı. 

 

Bayman, “Lassa markasını Türkiye’ye kazandırdığımız günden bugüne 40 yıl geçti. Lassa’nın 40. yılında uluslararası faaliyetlerimizin de artışıyla, bu pazarlarda markamızı pekiştirme ve derinleştirme hedeflerimize emin adımlarla ilerlediğimizi görüyoruz. Son dönemde coğrafyamızdaki zorlayıcı sürecin, özellikle uluslararası pazarlardaki işimize etkilerini yaşıyor olsak da, Brisa olarak satış kanallarımız arasındaki performans dengesi ile, senenin ikinci yarısında da hedeflerimize ulaşmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

Önceki İçerikYeni Kia Sorento 2015’de 2.0 lt dizel motorla Türkiye’ye geri gelecek
Sonraki İçerikAltay Tankı’na 1500 BG’lik yerli disel motor yapacak
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz