Bu yatırım 3 nesil BMW’yi aynı banttan indirecek

BMW, yüzde 100 elektrikli modeli BMW i NEXT ve gelişmiş otonom sürüş teknolojisine sahip diğer modelleri için; Dingolfing Fabrikası’na 400 milyon Euro’luk yatırım yaptı. Markanın Avrupa’daki en büyük tesisi olan Dingolfing’de üretilecek; BMW’nin yüzde 100 elektrikli en yeni otomobili iNEXT, 2021 yılında BMW müşterileriyle buluşmaya başlayacak.

Yılda 330 bin otomobilin üretildiği Dingolfing’de, 2021’de gerçekleşecek BMW i NEXT lansmanıyla birlikte tek bir bant üzerinde; hem yüzde yüz elektrikli, hem plug-in hibrit, hem de içten yanmalı motorlu otomobillerden oluşan bir karma portföy oluşacak. Halihazırda plug-in hibrit araçlar Dingolfing tesislerindeki üretimin yaklaşık yüzde 10’nu oluştururken, BMW i NEXT fabrikanın ilk yüzde yüz elektrikli otomobili olacak.

Dingolfing, esnek üretim yapısı sayesinde farklı pazarların değişken ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlanıyor. Mevcut yatırımlar ve devam eden çalışmalarla Dingolfing Fabrikası, e-mobiliteye geçiş yaparken aynı zamanda gelişmiş otonom sürüş teknolojisine sahip otomobillerin standart üretimi için de merkez olmaya hazırlanıyor.

Dingolfing’de üretilecek olan BMW iNEXT yeni bir model olmanın ötesinde; otomotiv sektöründe inovasyona ve otonom sürüşe öncülük eden yeni nesil teknolojilerin de gelişim yolunu şekillendirecek. Tesis üretim altyapısıyla gelecekte üretilecek diğer modelleri de besleyecek olan BMW i NEXT ile birlikte, daha verimli ve yüksek ölçekli bir kapasiteye ulaşmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.