Bugün ne yapsak diyenlere; Sezonu çadır kampı ile açtılar

Baharın habercisi güneş bu yıl son güne kadar bir türlü toprağı ısıtmadı.

Yağmurlar Nisan ortalamalarına uygun ama soğuk hava henüz şehirlerin dışına çıkılmasına pek izin vermiyor. Oysa birçokları gibi iki teker sevenler de ılık bahar yolculuklarını özledi. Ancak sezonu açanlar da var.

Hafta sonunu sezonun ilk buluşmasına ayıran Honda Esengül, 200’e yakın motosikletçiyle birlikte Şile yakınlarında ilk kampını kurdu.

Kendisi de sıkı bir motosiklet tutkunu olan Benan Esengül, daha önce planladıkları gibi Nisan ayı bitmeden ilk motosiklet randevusunu Şile yakınlarında bu kampta gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bugün ne yapsak diyenlerdenseniz İstanbul Şile’de kurulan motosiklet çadır kampı size bir ipucu verebilir. En azından gelecek hafta için bir planlama yapabilirsiniz…

Motosikletçilerin sezona start verdiği etkinliklerden biri olan kampın ilk günü cumartesi idi ve 100’ün üzerinde katılımcı yılın ilk umutlu çadırlarını kuruyordu. Erken gelenler güneşin ışıkları altında kitaplarını okumaya bile başladılar.

Ve sezon açıldı. Bunun arkası gelir. 23 Nisan tatili de motosiklet tutkunları için iyi bir kaçış takvimi yaratacaktır. En azından bana ve bir grup arkadaşıma yaratacak 🙂

İstanbul’a 1,5 saat uzaklıkta, adeta gizli cennet bir yerde kuruldu ilk kamp. Yamaçlarda fındık ağaçları , düzlüğe yakın kayınlar, meşeler serin bir oksijen çadırı kurmuşlardı kamp alanında. Hava soğuktu.

Honda Motosiklet Bayii Esengül’ün enerjik ismi Benan Esengül, kampın tüm detaylarıyla bizzat ilgileniyordu. Soğuk geçecek akşam ve gece için kamyonla odun tedariğinde ekstraları zorluyordu.

Cumartesi günü gökyüzü yağmur, dolu ve güneşin köşe kapmaca oyununa sahne oluyordu.

Soğuk havayı ne ısıtır, odun ateşinde kaynayan semaverdeki demleme çay.

Tırmanma duvarının da bulunduğu kamp alanında gece şarkılar söylenerek, ateş başında buluşuldu.

Doğa sizi çağırıyor, çok yakınınızda. Sadece motosikletle değil, otomobilinizle de gidebilirsiniz. Akciğerlerin bayramı başlasın…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.