KAI konsept ile yeni Mazda 3’e doğru

Mazda KAI konsepti

2017 Tokyo Otomobil Fuarı kapılarını açtı. Japon otomobil üreticisi Mazda da fuarda gelecekte yollara çıkacak modellerinin ön gösterimini anavatanında yaptı. Kai Concept modelinin dünya prömiyerini gerçekleştiren Mazda, fuar öncesi gerçekleştirilen Mazda Design Night 2017 etkinliğinde ilk kez görücüye çıkan Mazda VISION COUPE ise ikinci kez sahneye çıkarmış oldu.

Mazda Kai Konsepti

Yeni Mazda 3’ün ön gösterimi niteliğindeki Kai Concept, yeni nesil SKYACTIV-X benzinli motor, SKYACTIV-Araç Mimarisi ve KODO tasarım dilinin daha olgun bir dışavurumuna sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yeni konsept, gelecek Mazda nesillerini belirleyecek olan teknoloji, mühendislik ve stilin vücut bulmuş hali olarak da tanımlanıyor.

Mazda Kai Concept tanıtılıyor

Kai’nin yanında sergilenen VISION COUPE’nin öne çıkan özellikleri arasında ise minimalist Japon estetiğini bünyesinde barındırırken hız hissi veren “tek hareket” formunu elde eden ve KODO – Hareketin Ruhu felsefesiyle geliştirilen dış tasarımı yer alıyor. Aracın içinde geleneksel Japon mimarisinden esinlenen ma (alan) konsepti kullanılırken üç boyutlu derinliği güçlü dikey eksenlerle birleştirerek daha rahat bir alan yaratılıyor ve hareket hissi korunuyor. Modelin adı, Mazda’nın ilk binek aracı olan Mazda R360 ve aynı zamanda Mazda R130 olarak da bilinen Mazda Luce Rotary gibi coupé modellerinde temsil edilen markanın tasarım geleneğine bir övgü niteliğinde.

Mazda Vision Coupe 

Bu iki konseptin yanında Mazda standında üç koltuk sıralı bir SUV olan ve Japonya‘da bu yıl satışa girecek olan yeni Mazda CX-8 ile 2018 Mazda MX-5 ve 2018 Mazda MX-5 RF modellerini de görmek mümkün.

2018 Mazda MX-5

Fuar hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki haberlerimizden ulaşabilirsiniz…

http://otoajanda.com/2017-tokyo-motor-show-acildi-iste-objektifimize-takilanlar/

45. Tokyo Motor Show, 64 dünya premieriyle başladı!

Önceki İçerik2018 Gold Wing’in örtüsü Tokyo’da kaldırıldı
Sonraki İçerik45. Tokyo Motor Show, 64 dünya premieriyle başladı!
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz