Cenevre AutoShow 2019: Kia Soul kesintisiz 452 km diyor

Kia Soul modeli şimdi tam elektrikli versiyonla karşımızda. Cenevre otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan yeni e-Soul tek bir şarjla 452 kilometreye kadar tamamen elektrikli sürüş mesafesi vaadediyor. Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobilinden yüzde 30’a varan oranda daha fazla enerji verimliliği vaadi de var.

Avrupa’da fuar sonrası 7 yıl, 150.000 km garanti ile satışa sunulacak e-Soul Kia Motors’un küresel olarak satılan üçüncü elektrikli aracı olacak. e-Soul, ilk modelin ikonik tasarımını korurken, eğlenceli karakterini de sürdürüyor. Yeni nesil pille donatılan yeni e-Soul için Kia Motors Europe Baş Operasyon Direktörü Emilio Herrera şu yorumu yapıyor; “Kia günümüzde elektrikli araçlarda, hafif hibrit, hibrit, plug in hibrit ve elektrikli araçların artan çeşitliliği ile öne çıkmak istiyor. Yeni e-Soul Kia’nın 2018’de alternatif araçlarda yakaladığı satış başarısını arttıracak.

motor ve pil de 7 yıl garantili

e-Soul, önceki nesillerin özelliklerini belirleyen güçlü yönlerini koruyor. Beş kişilik geniş bir iç mekan ve yüksek oturma alanı, çok yönlülük sunuyor. Tüm Kia modelleri gibi, yeni e-Soul Avrupa’da Kia’nın kalite vaadiyle standart olarak satışa sunulacak. Otomobilin elektrik motorunu ve batarya paketini de kapsayan 7 Yıl/150.000 kilometrelik garanti olacak.”

İkonik tasarımı ile mevcut Soul modellerinin karakterleri korunurken; yeni çizgiler, keskin detaylar ve teknik aydınlatma unsurları ile e-Soul fütüristik, genç ve yenilikçi hale getirilmiş. 1.800 mm genişliğindeki otomobilin ‘kaş’ görünümlü ön yüzüne entegre edilmiş keskin LED farlar dikkat çekici.

e-Soul, 4.195 mm (+55 mm)uzunluğunda, 2.600 mm dingil mesafesi (+30 mm) ile yola çıkıyor. Soul’un iç mekanı, akustik esinli şekiller ve dokular ile tamamlanmış. e-Soul’un kabini, piyasaya ve aracın özelliklerine bağlı olarak, kumaş ve sentetik ya da gerçek deri seçenekleriyle, tek veya iki tonlu renk şemalarında tamamlanabiliyor.

Pil paketi olarak sürücüler uzun menzilli (64 kWh) ve standart menzilli (39.2 kWh) güç aktarma seçeneklerinden alabilecek. Kia’nın yeni nesil lityum-iyon polimer pil paketleri, diğer elektrikli araçlarınkinden daha fazla enerji kapasitesi sunma vaadi içerisinde. Uzun menzilli pil 150 kW (204 ps) elektrik motoruyla eşleştirilerek, e-Soul’u tek bir şarjla 452 kilometreye ulaştıracak. 64 kWh batarya paketi için enerji tüketimi, 157 Wh / km. 64 kWh e-Soul 7.6 saniyede 0’dan 100 km / saat hıza çıkabiliyor. Standart 39,2 kWh pil paketi ise 100 kW (136 ps) elektrik motoruna güç sağlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.