Cenevre Autoshow 2019: Mercedes 6 yeni model getirecek

Mercedes Benz Cenevre Otomobil Fuarı’nda 6 modelin dünya prömiyerini yapacak. Bunlar yeni CLA (SW) Shooting Break, consept EQV, facelift GLC, ilk kez halka açık sergilenen Formula E showcar ve smart forease+ olacak. Ocak ayında tanıtılan yeni V serisi de ilk kez gala yapacak.

Mercedes Benz Cenevre’deki standını bu şekilde tasarladı

CLA modelinin stationir versiyonu olacak SB Coupe gibi zarif silüeti, kaslı arka kısmı ve geniş bagajı ile dışarıdan; akıllı dijital teknolojilerle de sürüşte önemli bir etki bırakacak.

Elektrikli SUV’un geleceği

Concept EQV ise ilk kez tanıtılıyor; Tamamen pille çalışan premium segmentteki dünyanın ilk SUV’si olacak. Emisyonsuz mobiliteyi etkileyici performans, maksimum işlevsellik ve estetik tasarımla birleştiriyor.

Ocak ayında dünya prömiyeri yapılan yeni V-Serisi, Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki halka ilk kez sergilenecek. OM 654 dört silindirli dizel motordan yeni 176 kW (239 hp) V 300 d model de üretilecek. V-Serisi’nde ilk kez 9G-TRONIC otomatik şanzıman ile bazı yeni güvenlik yardım sistemleri olacak.

Cenevre’deki iki dünya prömiyeri, geleceğe ilişkin bir görüş sunuyor: Formula E; EQ Formula E ekibinin 2019/20 sezonundan itibaren ABB FIA Formula E Şampiyonası’na girmesini temsil ediyor. Bu seri, EQ teknoloji markası altında pilli elektrikli araçların yüksek performansını göstermek için ideal bir platform olarak tanıtılıyor.

Mevcut GLC’ye bazı değişimler gelecek

Mercedes Benz GLC facelift de fuarda günyüzüne çıkacak. Geniş, sportif görünümü, MBUX, yenilikçi sürüş destek sistemleri ve gözden geçirilmiş motor yelpazesi ile yeni kontrol konsepti yeni GLC, için dikkat çekici özellikler.

Smart Forease+ mobilite hizmetlerinde kullanıma hazır son gelişmelere göz kırpıyor; araç paylaşımı gibi mobilite çözümlerine odaklanan bir öncülük hedefi bulunuyor.

Ayrıca fuarda Mercedes Benz AMG paketi ile SL 500 Grand Edition, SLC 300 Final Edition, S 65 Final Edition ve S-Class Sedan 6.0 V12 biturbo modelleri sergilenecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.