Cenevre Autoshow 2019: Mitsubishi’den biri yeni L200 3 yenilik

Mitsubishi Motors Corporation (MMC), 5 – 17 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 89. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarında şirketin global sloganı “Drive Your Ambition” ile yer alacak.

Dünyanın en önemli otomobil fuarlarından 89. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı , Mitsubishi’nin üç yeni modelinin lansmanına ev sahipliği yapacak.

Bunlardan ilki Engelberg Tourer modeli olacak.

Bir diğer lansman ise Avrupa için geliştirilen yeni ASX’in dünya premieri Cenevre’de yapılacak. 2.0 t motoru yüzünden Türkiye’ye gelmeyecek olan bu modele küçük Outlander da deniyor.

Üçüncü lansman ise yeni L200 pick up için yapılacak. Geçtğimiz yıl global yenilenmesi gerçekleşen L200’ün Avrupa lansmanı sonrası sırayla yollara çıkması bekleniyor.

Japon şirket ayrıca yakıt ve enerji tasarrufu sağlayan Yeni “Dendo Drive House” sistemini de tanıtacak.

Dendo Drive House enerji ekosistemi, otomobil sahiplerinin araç ile ev arasında otomatik olarak enerji üretmesini, depolamasını ve paylaşmasını sağlıyor. Adını Japoncada elektrik anlamındaki “dendo” kelimesinden alan bu sistem, güneş panellerinin yanı sıra “Araçtan Eve” (V2H) teknolojisini kullanan çift yönlü bir şarj cihazı, bir ev tipi depolama bataryası ve Mitsubishi PHEV’den oluşuyor.

Yeni L200, MMC’nin dinamik kalkan ön stilinin yeni bir neslini barındıran kaslı bir tasarıma sahip. Her tür arazide daha iyi performans sağlayan dört tekerden çekiş sistemi ve gelişmiş aktif güvenlik teknolojilerine sahip.

Yeni L200, 6 ileri otomatik veya manuel şanzıman seçeneği bulunan yeni geliştirilmiş 2.2 litre turbo dizel motorla yola çıkacak.

Egzoz gazından NOx emisyonlarını gidermek için AdBlue®* SCR sistemini kullanan motor, aynı zamanda EURO 6d-TEMP ile de uyumlu.

D

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.