Cenevre AutoShow 2019: SsangYong Korando teknoloji şovu yapacak gibi

C SUV sınıfında yer alan yeni SsangYong Korando 2019, Cenevre’de günyüzüne çıkıyor. Güney Koreli 4×4 uzmanı bu yılın üçüncü çeyreğinde yollarda olacak. Dördüncü nesil SsangYong Korando dizaynı Rexton G4’ten etkilenirken; yan tasarımda E-SIV konsepti etkili oldu.

SsangYong, yeni Korando’da üç parçalı sis farları, LED gündüz farları ön tasarımda etkili olurken; arkada yeni stoplar ve krom çıta öne çıkıyor. Korando’nun iç kabininde BlazeCockpit adı verilen tasarım dili kullanılıyor. 10.25 inç boyutunda bilgi-eğlence ekranı konsolun merkezinde konumlanırken; sürücü tarafında 9 inçlik dijital gösterge paneline yer veriliyor.

551 litre bagaj hacmi sunan Korando’da, kullanım kolaylığı sağlayan elektrikli bagaj kapağı da opsiyon olarak sunuluyor. Korando 1.6 litre turbo dizel motor seçeneği Tivoli modeli gibi 115 beygir güç ve 300 Nm tork üretiyor. 1.5 motor seçeneği de yer alacak.

1,6-1,5 lt motorlar

SsangYong Korando, akıllı adaptif hız sabitleme, bağımsız acil durum fren sistemi, şerit takip asistanı, sürücü dikkat uyarısı ve ileri çarpışma uyarısı gibi teknolojiler sunacak. Yeni Korando, dünya prömiyerini 2019 Cenevre Motor Show’da 5 Mart Salı günü 4. Salonda gerçekleştirecek.

Şahsuvaroğlu Grup; 2007 yılından bu yana SsangYong markasının Türkiye Distribütörlüğünü yapıyor. 26 satış noktası ve 37 adet servis noktası ile hizmet sunuyor. Türkiye’de 15.000’den fazla SsangYong marka araç bulunuyor. SsangYong’un, 10 ilde toplamı 91.100 m² olmak üzere $350 milyon yatırımla 14 plaza yatırımı bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.