Chery SUV Omoda 5 ile Türkiye’ye 2022’de geri dönüyor

Türkiye’ye ilk gelen Çinli otomotiv şirketi olarak tanınan Chery, geri dönüyor. Çinli markanın yeni tasarım felsefesini yansıtan Omoda 5 ile başlayan yeni atağında Türkiye de yer alıyor. Çin’de Guangzhou fuarında ilk kez gösterilen Chery SUV Omoda 5; Asya, Güney Amerika, Avustralya, Afrika, Avrupa ülkelerinde satışa çıkacak.

Buradaki en önemli detay ise Chery, 2022 yılında Türkiye’de kendi şirketiyle mi gelecek, mevcut distribütör Mermerler ile mi devam edecek. Yapılan açıklamada Chery Türkiye distribütörlüğünü 2006 yılında başlatmış olan Mermeler Grubu’na dair bir ifade kullanılmaması dikkat çekiyor.

Mermerler Grubu, daha önce uzun yıllar Mazda Türkiye distribütörlüğünü yürütmüş, yıllar sonra bunu Mazda şirketine mahkemeler sonrasında geri bırakmıştı. İŞimdi Chery ile böyle bir gelişme yaşanır mı merak ediliyor.

Chery, 3 SUV modelle Türkiye’ye geri dönüyor

Çin’in otomotivdeki ihracat markalarından biri olan Chery; 2022 yılı sonunda Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Yeni geliştirdiği ve ilk kez ortaya çıkardığı üç SUV modeliyle Türkiye pazarına geri dönecek olan Çinli marka; rekabetçi fiyat özellikleriyle iddialı olacağını duyuruyor.

Çinli otomotiv devi 19 Kasım’da kapılarını ziyaretçilere açan Auto Guangzhou 2021 Fuarında, yeni modeli Omoda 5’in örtüsünü açtı. Chery’nin yeni modellerinde markanın yeni geliştirdiği yüksek performanslı ACTECO motorları görev alıyor.

Chery Omoda 5 ilk kez gösterildi

Fuardan 3 gün önce, Omoda 5’in ilk tasarım ipuçlarını, 3 farklı çizimle veren Chery; yeni ürün felsefesini “Art in Motion” (Hareketin Sanatı) olarak adlandırıyor. Yeni tasarım yaklaşımında, akıcı çizgiler, markanın ilk crossover SUV sentezi olan Omoda 5 ile gerçeğe dönüşüyor. Tasarımcılar Art in Motion felsefesine Chery’nin yeni aracı üzerinde hayat verirken; aracın dinamik özellikleri ve aerodinamik çizgilerini; elmas yıldız tasarımlı ön ızgara ve coupe formlu katmanlı arka tasarımıyla harmanlamışlar.

Chery’nin Auto Guangzhou 2021 Fuarı’nda ilk kez gösterdiği Omoda 5; Cross SUV formatında ve Art in Motion felsefesi altında buluşturduğu ilk model.

Omoda 5’in global ölçekte pazarlanacak bir ürün olması hedeflendi. Bu nedenle de dünyadaki farklı pazarların istek ve beğenilerine cevap vermek üzere geliştirildi.

Omoda 5’in Asya, Güney Amerika, Avustralya, Afrika, Avrupa ve daha sonra da geriye kalan pazarlarda yer alması bekleniyor.

1 Yorum

  1. CHERY TÜRKİYE FAN KULÜP AİLESİ OLARAK CHERY ÇOK HIZLI GÜZEL BİR ÇALIŞMA YAPMADADIR. HERŞEYE SAĞLAM BİR DÜZEN,GÜVEN İÇİNDE YENİDEN PİYASAYA GİRMEYE HAZIRLANIYOR. ÇALIŞMALARINI YAKINDAN TAKİP ETMEKTEYİZ.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz