Chery Tiggo SUV geri dönüyor, Omoda 5 bonus

Türkiye’deki ilk Çinli marka Chery, uzun bir ara sonrası 2023 bahar ayında satışa başlamaya hazırlanıyor. 2022 yılının song ünlerinde bir Türkiye lansmanı ile bahar hazırlığını duyuran Çinli Chery, satışa çıkaracağı üç modelini de açıkladı.

Şubat ayında gelmesi beklenen gemi ile ilk 1000 aracını Türkiye pazarına sunacak olan marka; bugüne kadar 11 milyonun üzerinde tüketicinin tercihi olduğunu bildirdi..

Chery Tiggo 8, C SUV segmentinde 7 koltuk seçeneği ile piyasaya çıkacak.
Chery Tiggo 8, C SUV segmentinde 7 koltuk seçeneği ile piyasaya çıkacak.

Chery Türkiye’de hangi araçları satacak

Chery Türkiye’de 2023 yılı itibariyle 197 hp gücündeki 1.6 litre benzinli motor ve 7 ileri otomatik şanzımana sahip TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO, OMODA 5 modellerini satışa çıkaracak.

Cehry Tiggo yanı sıra Omoda 5 ile piyasaya girecek
Chery Tiggo modelinin yanı sıra diğer bir SUV Omoda 5 2023 mart sonunda yola çıkacak.

Türkiye lansmanına katılan Chery Türkiye Başkanı Fenghuo Si, “Chery, otomobil iş kolunu odak noktası olarak görerek farklı sektörlerde faaliyet gösteriyor. Böylece, 300’den fazla üye işletme ve 150 milyar CNY (Çin Yuanı) yıllık gelir ile; otomobil, otomobil parçaları, finans, modern hizmetler, akıllı ağlar, gemiler ve emlak dahil olmak üzere yedi farklı alanda faaliyet gösteriyor. Chery, son yıllarda Ortadoğu ve Batı Asya pazarlarında son derece başarılı satış performansları sergiliyor. Aynı zamanda AB pazarına resmi girişi için aktif hazırlıklar yaparak küreselleşme hamlesini hızlandırmaya da devam ediyor. Türkiye, hem Asya hem Avrupa’da yer alıyor. Ayrıca hem AB adayı hem de NATO üyesi olmak üzere iki kimliğe sahip. Coğrafi avantajları ve büyüyen ekonomisiyle Türkiye, Chery için her zaman önem verdiği stratejik bir pazar oldu ve Chery’nin Avrupa pazarına girmesi için bir köprü görevi de görüyor” dedi.

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan, “Chery son 4 yıldır, pazar araştırması, müşteri beklentilerinin analizi ve daha birçok farklı alternatiflerin fizibiliteleri sonucunda, Türkiye pazarına kendi yatırımı ile gelme kararı almıştır. Bu karar, markanın Türkiye pazarına olan inancının da tam bir göstergesidir” diye konuştu.

Türkiye’de 2023 itibariyle yedi coğrafi bölgede 25 yetkili satıcı ve servis ile hizmet vereceklerini söyleyen Turan, “Orta vadede bu sayıyı 40’a tamamlayacağız.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.