Çip krizi bakım onarımın kıymetini artırdı

Çip krizi ve yüksek otomobil fiyatları Türkiye otomotiv pazarındaki alışkanlıkları değiştirmeye devam ediyor. Tüketiciler, yeni bir araç sahibi olmanın lüks haline geldiği bu dönemde mevcut otomobillerini ellerinde tutuyor. Bakım hizmetleri de her açıdan değerlendirilmek istenen araçlar ve sahipleri için önemli bir etken haline geldi. Bu büyüme alanında hizmet gösteren Eurorepar Car Service, 2021 yılını olumlu rakamlarla geride bıraktı.

Eurorepar Car Service’in günlük servis girişi bir önceki yıla göre yüzde 46 büyürken, servis noktası sayısında yüzde 53’lük bir büyüme yaşandı. Stellantis çatısı altında yer alan, bakım ve onarım hizmetleri sunan Eurorepar Car Service, gerçekleştirdiği büyümeyle kendi pazarında 3’üncü sıraya kadar yükseldi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Stellantis Türkiye Parça ve Servisler Genel Müdürü Mehmet Akın; ”Bütün dünyada çip krizi sebebiyle yaşanan tedarik sıkıntısı ve sıfır araç fiyatlarında yaşanan artış, mevcut araçlara güvenilir ve bakımın önemini bir kez daha gösterdi. Hizmet kalitesini 2 yıl parça ve işçilik garantisiyle destekleyen Eurorepar Car Service noktalarımızda 70 binden fazla değişik marka ve model aracın bakım, onarım ve kontrol işlemlerini gerçekleştirdik. Bunun yanında ülke çapında 37 yeni Eurorepar Car Service bayisi açarak, 40’tan fazla ilde faaliyet gösterir konuma ulaştık” şeklinde konuştu.

 

Bir arabanın ömrü ne kadar ve nasıl uzatılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz