Citroen Cactus yenilendi, C4 HB’in yerini aldı

Citroën, yeni Berlingo’nun dünya prömiyerini ve kompakt hatchback bir otomobil olarak lanse edilen yeni C4 Cactus’ün tanıtımını gerçekleştirdi. C4 SpaceTourer modelinde EAT8 şanzıman için de start verdi.

Citroen C4 Cactus’te 2. dönem

Citroen C4 Cactus, yenilenen tasarımı, yeni Progressive Hydraulic Cushions™ süspansiyon sistemiyle 2018’in ikinci çeyreğinden itibaren yollara çıkıyor. Hemen belirtelim yeni Cactus artık C4 hatchback modelinin boşluğunu dolduracak.

Citroën’in yeni kompakt hatchback otomobili C4 Cactus, 31 farklı gövde kombinasyonu, 5 farklı iç mekân teması, yeni multimedya özellikleri, geliştirilmiş güvenlik donanımları ile birlikte, benzinli ve dizel motorlarında yer alan EAT6 tam otomatik şanzıman opsiyonuyla yola çıkacak.

“Uçan halı” etkisi

Citroën, yeni geliştirdiği Progressive Hydraulic Cushions™ süspansiyon sistemi ile olağanüstü bir konfor vaat ediyor.

Citroën’in çığır açan ekstra darbe sönümleme özelliğine sahip Yeni Progressive Hydraulic Cushions ™ süspansiyon sistemi klasik süspansiyon sistemlerinden, iki yönden (birisi geri tepme diğeri de sıkıştırma için) destek sağlayan iki hidrolik baskı yatağı ilave edilmesiyle farklılaşıyor.

Progressive Hydraulic Cushions™ süspansiyon sisteminin yanı sıra kullanılan Advanced Comfort® Koltukları sayesinde C4 Cactus, markanın ruhunu birebir yansıtan, ekstra bir sürüş konforu içeriyor.

21 yılda 1.7 milyon satan Berlingo yenilendi

1996 yılında “Leisure Activity Vehicle” (LAV) segmentinin oluşmasına öncülük eden Citroën, bu segmentin güçlü oyuncusu, 1.7 milyonun üzerinde satış rakamına sahip Berlingo’yu yeniledi.

Yeni Berlingo tarihinde ilk kez iki gövde boyutuna sahip oluyor. Standart M versiyonunun dışında 35 cm uzatılmış XL versiyona da sahip olan Yeni Berlingo’nun beş ve yedi yolcu taşıma kapasitesine sahip iki versiyonu bulunuyor.

Yeni Citroën Berlingo, 19 adet sürüş destek sistemi ve manevra yardımı özelliğine sahip. Araç, sürücünün dikkatinin dağıldığı durumlarda müdahale ediyor ve kaza risklerinin önüne geçerek ileri seviyede güvenlik sağlıyor.

 

Üçüncü nesliyle Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Yeni Citroën Berlingo’da ilk kez yüksek sürüş keyfi sağlayan EAT8 tam otomatik şanzıman seçeneği sunuluyor.

Yeni model, bağımsız ve kolayca sökülebilen üç adet arka koltuk, 2.70 metrelik yükleme alanı ve 100 litre ek bagaj alanına sahip.

Berlingo, 19 ayrı sürüş destek sistemi, dört farklı mobolite teknolojisi, yeni BlueHDi 1.5 dizel ve benzinli PureTech 1.2 motorlar, yeni EAT8 tam otomatik şanzıman ve yeni süspansiyon ayarları ile yollara çıkacak.

M ve XL olarak sırasıyla 4.40 metre ve 4.75 metre boyutlarda ve beş ile yedi koltuğa sahip iki versiyonda sunulan Yeni Citroën Berlingo’nun, akıcı şekilde yeniden tasarlanan gövdesi, kapı altlarında kullanılan Airbump®’lar ile uyum sağlıyor.

C4 Picasso, adını C4 Spacetourer yaptı

Citroen’in MPV segmentindeki temsilcisi C4 Picasso modelinin ismi C4 SpaceTourer olarak değişti. Bu yeni strateji kapsamında markanın MPV modelleri C4 SpaceTourer ve Grand C4 SpaceTourer olarak değişmiş oldu.

EMP2 platformu üzerine geliştirilen Citroën’in ikonik MPV modelindeki değişim sadece isimle sınırlı kalmıyor. C4 SpaceTourer modelleri artık EAT8 tam otomatik şanzımanla sunuluyor.

C4 SpaceTourer fuarda Rip Curl Special Edition isimli özel seri versiyonuyla da sergilendi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.