Citroen Türkiye’nin yeni ürün müdürü kim oldu?

Citroen Türkiye Ürün Müdürü Yiğit Günermengi oldu. Günermengi, Bayraktar Holding bünyesinde yer alan Baylas- Citroen Türkiye markasında binek ve hafif ticari araçlardan sorumlu olacak.

Günermengi, PSA Grubu şirketi Peugeot Türkiye’de uzun yıllar ürün pazarlama müdürü olarak çalıştı. Ardından 9 ay önce Tırsan bünyesinde bulunan Kassbohrer şirketine EMEA Satış Müdürü olarak geçiş yaptı. Günermengi, Peugeot öncesinde de Temsa’da ürün müdürü ve bölge satış sonrası müdürü olarak görev almıştı.

Saint Joseph Lisesi mezunu olan Günermengi daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’ni bitirdi. Yine aynı üniversitede (Makine Mühendisliği-Otomotiv Mühendisliği) master tamamladı. Günermengi, Galatasaray Üniversitesi’nde de MBA eğitimi aldı.

Citroen, PSA içerisinde Opel satın alması sonrası yeniden konumlanarak atağa geçti. Son olarak C5 Aircross modelini tanıtan Citroen, yeni C4 Cactus modelini de Türkiye’de satışa sundu. Citroen bu yılın ilk 5 ayında 4 bin 216 adet binek olmak üzere toplam 6 bin 347 adet satış gerçekleştirdi. Satışlarda C-Elysee modeli başı çekerken sırasıyla C3, C4 Cactus, C3 Aircross, C4 Picasso ve C4 Cactus modelleri yer alıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.