Citroen’in yeni kompakt SUV’u tanıtıldı: C3 Crossover

Citroën C3 Aircross, yılın son çeyreğinde Türkiye pazarında satışa sunulacak.
3 adet PureTech ve 2 adet BlueHDi motor seçeneği ile sunulan C3 Aircross Kompakt SUV, EAT6 otomatik şanzıman opsiyonuna sahip.
Fransız otomotiv şirketi Citroën, C3 Aircross adını verdiği yeni kompakt SUV’unun üzerindeki örtüyü kaldırdı.
Son 5 yılda satışların 5 kat arttığı SUV segmentine Fransızların ilgisi de artıyor. Kardeş markası Peugeot’nun 3008 atağından sonra, şimdi de Citroen, yeni C3 Aircross ile tüketicilerin tercihi olmak istiyor.
Türkiye yollarına bu yılın sonbahar döneminde çıkacağı açıklanan yeni kompakt SUV C3 Aircross sıradışı çizgileriyle dikkat çekiyor. İlk bakışta konsept halinden yollara fırladığı da söylenebilir. 90 farklı renk kombinasyonu kurulabilen yeni SUV, geniş kişiselleştirme seçenekleri sunacak.
Yeni Citroën C3 Aircross, 4,15 m uzunluğunda kompakt bir SUV. Yerden yüksek dizayn edilmiş olan aracın zemini, yüksek sürüş pozisyonu, geniş çamurluklar, ön ve arka tamponlardaki koruyucu panelleriyle segmentinin gereklerini fazlasıyla yerine getirdiğini gösteriyor.
Geniş kabini ve konforlu koltuklarıyla geniş hacmi (en iyi tavan yüksekliği, geniş bacak alanı), modülerlik (iki bağımsız parça halinde kaydırılabilen koltuk sırası, 2,40 metrelik yükleme uzunluğu için düz-katlanır ön yolcu koltuğu) ve çok geniş bir bagaj hacmi (410 litre ile 520 litreye arasında) sunuyor.
Kompakt ve yüksek ölçüleri (4,15 m uzunluk, 1,76 m genişlik ve 1,64 m yükseklik) ile çok iyi oranlara sahip. C3 Aircross’un yerden yüksekliği aynı platformu paylaştığı Yeni C3’ten yaklaşık 20 mm daha fazla.
Yeni Citroën C3 Aircross’un, tavan çıtalarında ve C sütunundaki camlarında kullanılan özel Venedik Kırmızısı renk güçlü bir grafik tasarımı vaat ediyor. 4 farklı tavan renk seçeneğine sahip olan C3 Aircross’ta toplam renk kombinasyonları 90’ı, kabin opsiyonları da 5’i buluyor.
Yeni Citroën C3 Aircross, kompakt yapısı sayesinde şehirde kıvrak, Grip Kontrol ve Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) ile maceraya hazır olan C3 Aircross, tasarruflu ve verimli benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip.
Citroën Advanced Comfort® programı kapsamında geliştirilen Yeni Citroën C3 Aircross kompakt SUV, sadece fiziksel özellikleriyle değil, iç mekan atmosferiyle de yolcularının iyi hissettirecek özellikler vaat ediyor.
Açılır panoramik cam tavan penceresi, yolculara aydınlık bir ortamda seyahat etme ve gökyüzünü izleyebilme imkanı sağlıyor.
Zamana ayak uyduran C3 Aircross aynı zamanda orta konsoldaki kablosuz akıllı telefon şarj alanı dahil olmak üzere pek çok detayın düşünüldüğü depo alanlarına sahip.
Yeni C3 Aircross, Head-Up-Display, Aktif Güvenlik Frenlemesi, otomatik uzun farlar, hız tabelası tanıma ve uyarlaması ile Otomatik Park Desteği ve Citroën Connect Nav gibi kullanışlı teknolojiler dahil olmak üzere çeşitli sürücü destek sistemleri ile donatıldı.
Yeni Citroën C3 Aircross Kompakt SUV, Citroën Stil Direktörü Alexandre Malval’ın liderliğindeki tasarım ekiplerinin hayal gücü ile geliştirildi. C3 Aircross benzersiz gövde stili, canlılığı ve korunaklı görünümü ile ilk bakışta dikkat çekiyor.
Yeni C3 Aircross’un ön tasarımında Citroën’nin iki kademeli aydınlatma grubundan oluşan karakteristik görünüm korunuyor. Üst bölümde LED’li gündüz farları var. İkili krom şerit üzerinden marka amblemine bağlanan bu farlarla aracın genişliği hissettirilmek isteniyor. Ana farlar orta kısımda konumlandırılmış. Sis farları da renkli bir çerçeve içinde en alt bölümde. Ortadaki büyük hava girişi motora gereken nefesi sağlamak üzere tasarlandığını gösteriyor. Tamponun en ucunda, alt bölüme doğru bulunan koruyucu parça, yeni C3 Aircross’un SUV etkisini güçlendiriyor.
Arka bölümde, C3 Aircross Kompakt SUV’un güçlü omuzları, genişliğine vurgu yapıyor. 3D efektli arka farlar yeni C3 ile C-Aircross Concept’in aile bağlarına dikkat çekiyor. Işık üniteleri iki renkli C3 Aircross logosunun bulunduğu bagaj kapağındaki Parlak Siyah detaylar ve yine Parlak Siyah Citroën logosuyla tamamlanıyor.
Yeni C3 Aircross’un iç mekanında 5 ayrı kişiselleştirme paketi sunuluyor.
Standart tasarım seçeneğinde Mika Grisi kumaş koltuk döşemeleri, beyaz havalandırma çevreleri ve dokulu gri gösterge paneli ile son derece sade bir yapıda.
Metropolitan Gri tasarım seçeneğinde kabin hacminin ön plana çıkartıldığı; gösterge panelinde bulunan parlak renkler ve sıcak kumaşlar, turuncu havalandırma çevreleri ile kombine ediliyor.
Urban Kırmızı tasarım seçeneğinde koyu renkler ile Koyu Gri Kuartz kumaş koltuklar, turuncu renkli havalandırma çerçeveleri ve dikişler ile harmanlanırken kokpit de TEP ile kaplı. Mistral tasarım seçeneğinde, siyah deri ve köpek dişi desenli kumaş kombinasyonu, TEP kaplamalı gösterge paneli ve saten havalandırma çerçeveleri ile tamamlanarak kalite hissine vurgu yapılıyor.
Colorado tasarım seçeneğinde yumuşak malzemeler ve yarı deri koltuklar, iki renkli direksiyon simidi ve gösterge panelindeki özel, Colorado renkli döşemeler ile zenginleştiriliyor.
Yeni C3 Aircross, yerden yüksek yapısı ve büyük lastikleri ile yol üzerinde hakimiyetini ilan eden kompakt bir SUV. Yeni Citroën C3 Aircross’ta Grip Control (Yol Tutuş Kontrolü®) ve Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) sayesinde her türlü zeminde hareket kolaylığı vaat ediyor.
Grip Control sistemi ve 16 ya da 17 inçlik çamur-ve-kar (M+S) lastikleri ile donatılmış olan C3 Aircross, koşul veya yüzey ne olursa olsun kendini her türlü yola uyarlayabiliyor.
5 sürüş modu bulunan Grip Control’de, Standart moda alındığında çekiş otomatik olarak ayarlanıyor. Sistemde ayrıca, Kum, Tüm Yollar, Kar veya ESP Kapalı modlarından birini seçilebiliyor.
Grip Control ile birlikte Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) sunuluyor ve eğimin çok olduğu yokuşlardan inerken aracın hızı otomatik olarak ayarlanıyor. Bu teknoloji sayesinde araç yokuş aşağı inerken hem düz bir şekilde ilerler hem de kayma riskini sınırlıyor. Sistem, sürüşün normalde stresli olabileceği durumlarda kontrol ve güvenliği arttırmak için aracı çok düşük bir hızda (3 km/s) tutabiliyor.
Yeni C3 Aircross, benzinli PureTech ya da dizel BlueHDi motor seçeneklerine sahip olacak.
Benzinli PureTech güç ünitesi, 82, 110 ve 130 HP’lik seçeneklere sahip. EAT6 tam otomatik şanzıman, sadece PureTech 110’da mevcut.
PureTech 130 ise sadece 6 ileri manuel ile sunulacak. BlueHDi seçenekler ise 5 ileri manuel şanzımanlı 100 ya da 6 ileri manuel şanzımanlı 120 seviyelerine sahip olacak.
C3 Aircross’un 410 litrelik bagajı, koltuk sırtlıklarının yatırılmasıyla 520 litreye çıkarken toplam hacim 1289 litreye kadar arttırılabiliyor. Açılabilen panoramik cam tavan yaklaşık 1 metre uzunluğunda. Elektrikli perde ve LED aydınlatma gibi detayları barındırıyor.
Orta konsolda yer alan akıllı telefonlar için şarj bölümü. Özel yuvası ile bu kablosuz şarj özelliği sayesinde akıllı telefonlar kendiliğinden şarj olabiliyorlar.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.