CMS, hedef büyüttü

CMS hedef yukseltti

 

Alüminyum jant sektöründe Türkiye’nin lider, Avrupa’nın da önde gelen firmalarından CMS, 2013 yılındaki çalışmalarının karşılığını almaya devam ediyor.

EİB’nin her yıl düzenlendiği İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde kendi sektöründe birinciliğe layık görülen CMS, 2014 ve daha sonrası için de hedeflerini revize etti.

 

Merkezi İzmir’de bulunan ve halen Frankfurt, Münih, Paris, Torino, Barselona ve Moskova’daki iletişim ofisleriyle başta Avrupa olmak üzere dünyanın önemli otomobil üreticilerine ürün tedarik eden CMS, hedeflerini daha yukarılara çıkmak olarak belirledi. 

 

2014 atılım yılı olacak

Halen, Pınarbaşı, Çiğli ve Gaziemir’de olmak üzere, toplam 166 bin 700 m2’lik alanda, 2 bin 522 çalışanla faaliyet gösteren CMS’nin son 8 yılda hızlı bir gelişme trendine girdiğine dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Berat Ösen, 2014 yılında atılım yapacaklarını söyledi.

 

Hedef Avrupa’nın ilk iki jant üreticisinden biri olmak

2013 yılında 7 milyon 561 bin adet jant üretimine imza attıklarını açıklayan Ösen, “2014 yılında bu rakamı 8 milyon 417 bin adete çıkaracağız. Gerçekleştirmeyi CMS Yonetim Kurulu Baskani Berat Osenplanladığımız 42,6 milyon Euro da dahil olmak üzere,  geride bıraktığımız 8 yıl zarfında 186 milyon Euro’luk yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımlar neticesinde de 2014 yılında 336 milyon Euro gibi bir ciro beklentimiz var. Üretim tesislerimizin kapasiteleri; Pınarbaşı yılda 3 milyon adet, Çiğli yılda 2,5 milyon adet ve Gaziemir de yılda 4 milyon adet olmak üzere, yıllık 9,5 milyon adet üretim kapasitesine sahip CMS’nin hedefinin de, çalışmaları gibi büyük olması gerektiğine inanıyoruz. Biz CMS’yi çok kısa bir zamanda Avrupa’nın ilk iki büyük jant üreticisinden biri konumuna ulaştıracağız” dedi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.