Crossover’ın ilklerinden HR-V yenileniyor

Aslında bugün yolları kaplayan crossover veya şehir SUV’u denen araçların hiç biri yokken o vardı. 1990’lı yıllarda ilginç yapısıyla şehir içi yolculukların yarım SUV’u gibiydi. Sonra Honda, bu aracın ömrünü sona erdirdi. Bir süre üretilmedi.
Japon otomotiv devi, 2008 krizinin etkilerini atlattıktan sonra adına dokunmadan, aracı yeniledi. Meksika fabrikasında üretime giren tamamen yeni HR-V artık tam bir şehir SUV’u olmuştu. Honda4nın eni nesil motorları ve teknolojileri sayesinde araç tüm dünyada yeniden eski yerini almaya başladı.
Honda şimdi bu HR-V modelini tazeliyor.
İlk olarak 1995 yılında Japon tüketicilerin huzuruna çıkan HR-V, 5 nesildir yollarda. Son olarak 2016 yılında üretilmiş olan kompakt SUV’un 6. nesli 2019 yılında yollara çıkacak
2 farklı donanım paketine sahip olması beklenen HR-V için Honda markasının güvenlik ve sürücü destek teknolojilerini bünyesinde toplayan Honda-Sensing sistemi artık standart donanım kapsamında olacak. En azından şimdiiik öyle görünüyor.
İç mekanda Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonu sağlanabilen mobilite sistemi standart. Yeni koltuk kumaşları ve üst kapı panelleri, revize edilmiş bardak tutucu değişiklikler arasında. Yeni bir 7 inçlik dokunmatik bilgi eğlence sistemi ile yeniden tasarlanmış bir gösterge paneli gibi yeni özelliklere de sahip.
Sport modellerinde ise siyah bir tavan kaplaması, iç mekanda parlak siyah kaplama ve spor pedallarından oluşan bir kombinasyon yer alırken , EX ve EX-L modelleri kontrast dikişli yeni bir döşemeye sahip olacak.
Türkiye4de 1.5 lt benzinli motorla satılan mevcut HR-V için bu motorla yola devam edileceği kesin. Tüm donanımlar için CVT şanzıman var. Honda, CVT’ye “daha ​​doğal bir sürüş hissi ve daha sessiz çalışma” ile sonuçlanan “tweak” lerden bahsediyor. Ayrıca, karlı zeminler gibi düşük çekiş koşullarında performansı arttırdığı söylenen mevcut AWD versiyonlarına özel ekstra yüksek bir taban sunuyor. Yenilenmiş HR-V, zemin ve çamurluklarda ek ses yalıtımı ve Aktif Gürültü Önleyici kaplamaları mevcut.
Güvenlik cephesinde Honda Sensing’i ilk kez standart pakette yer alıyor. Pakette Adaptive Cruise Control (ACC), Çarpışma Azaltma Fren Sistemi (CMBS), Şeritte Kalma Yardım Sistemi (LKAS) ve Lane Departure Warning (LDW) ile Road Departure Mitigation (RDM) özellikleri bulunmaktadır.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.