Çukurova satamadı, TMSF satacak

 

Dünkü 11 müdürün görevnie son verildiği haberinden sonra bugün de yeni bir haber düştü kulislere. Alınan duyumlara göre Çukurova Grubu'nun BMC'nin satışı konusunda gerçekçi davranmaması ve imzalanan anlaşmadan bile dönmesi karşısında TMSF'nin satış operasonunu da üstleneceği konuşulmaya başlandı.

Kesin doğrulatılamamakla birlimkte TMSF'nin BMC'nin bu durumuna daha fazla kayıtsız kalmayacağı ve fabrkayı üretime geçirecek operasyonlara devam edeceği konuşuluyor.

 

Bu arada alınan bilgilere göre BMC'nin 40 adet Kirpi araç satışı için bir Afro-Akdeniz ülkesiyle anlaştığı öne sürülüyor. Bu siparişlerin yerine gelebilmesi için yan sanayiciden tedarik sağlamaya yönelen şirketin satışı için de TMSF'nin "Yasalardan doğan hakkını kullanmak istediği" yönünde bilgiler gelmeye başladı.

 

Buna göre TMSF'nin "Borçlarından arındırılmış satış" yöntemiyle BMC satışına yöneldiği v ekısa süre sonra ihaleye çıkacağı ifade ediliyor.

 

Bu durumda BMC için Çukurova ile masadan kalkan Ethem Sancak'ın alışverişi TMSF üzerinden tamamlayabileceği olasılığı üzerinde duruluyor.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.