Bu tam bir yenilenme: 2. nesil Dacia Duster hazır

Uzun yıllar sonra SUV segmentinde Nissan QQ’dan liderliği burun farkıyla da olsa devralan ekonomik SUV Dacia Duster yenileniyor. İkinci nesil olarak yollara çıkacak olan yeni Duster için ilk bakışta facelift izlenimi alınsa da aslında bu tam bir yenilenme deniyor.

Bu yılın başında ilk kez otomatik İedc motorla kombine edilen 1.5 lt dCi dizel motorlu Duster’ın yeni jenerasyonu 12 Eylül tarihinde basın günüyle kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkacak.

Yeni Duster ilk kez Frankfurt Otomobil Fuarı’nda

Dacia, efsanevi SUV modeli Duster’ı yeniliyor. Yeni tasarımı ile Duster daha modern hatlara kavuşuyor. Yeni tasarımıyla albenisini artırma peşinde.

1 milyon sürücü Duster kullanıyor

Bir milyon adedi aşkın satış rakamına ulaşan modelin tarihinde yeni bir sayfa açılıyor.

Yeni Duster’ın ilk gösterimi 2017 Frankfurt Fuarı’nda 12 Eylül’de gerçekleştirilecek. Modern, çekici ve sağlam dış tasarımın yanı sıra tamamen yeniden tasarlanan iç mekan ve yeni donanımlar da Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Yollara çıktığı 2010 yılından bu yana bir milyonu aşkın satış adedine ulaşan Duster büyük yükseliş trendini devam ettirmeye hazırlanıyor.

Yeni Duster’ın ekonomiyi bir SUV gövdesinde sunübilme kabiliyeti, en son versiyonun güncellenen tasarımıyla güçlendirilmek isteniyor. Modelin DNA’sına sadık kalan yeni tasarımı ile Duster’ın ekonomik SUV karakteri, yeni ve lansman rengi Atakama Turuncusu ile vurgulanıyor.

Yeni Duster ‘daki yenilikler

Yeni Duster ön bölümde yapılan değişiklikler ve LED gündüz farları içeren yeni far tasarımı ile dikkat çekiyor.

Diğer taraftan yatay çizgiler ve en uç köşelere yerleştirilen farlar modelin duruşunu daha sert gösteriyor. Dacia’nın kısa süre önce modellerinde uyguladığı dört kırmızı kareden oluşan arka far tasarımı Duster’da da göze çarpıyor.

Ayrıca Yeni Duster ile tümüyle yeniden tasarlanarak kaliteli iç mekan ve yeni donanımlar sayesinde daha üst sınıf bir konfor sunuluyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.