Delphi Technologies’ten yeni şanzıman yağı ailesi

BorgWarner’in çatısı altında bulunan Delphi Technologies, şanzıman yağı ürünlerini ‘D’ markasıyla tanıttı. D markalı ürün ailesi, 4 adet yeni şanzıman yağı ile daha da genişledi.

Aşınmaya karşı güncel teknoloji

Bir şanzımanın uzun ömürlü olmasında, aşınmaya karşı yüksek performanslı şanzıman yağlar önemli bir yol oynuyor.

Performansıyla dikkat çeken yeni şanzıman yağları, paslanma ve korozyona karşı da hassas sistem elemanlarının ömrünü uzatıyor. Bunların yanında uzun transmisyon ömrü sağlıyor ve transmisyon verimliliğini artırıyor. D şanzıman yağı serisinin yeni üyeleri tüm sızdırmazlık elemanlarıyla da uyumlu.

D ATF DEXRON II

OEM tarafından talep edilen performans gerekliliklerinin olduğu pek çok araç tipinin otomatik şanzıman ve hidrolik direksiyon ünitelerinde kullanılabilen otomatik şanzıman yağı olan D ATF DEXRON II, bazı özel uygulamalarda hidrolik sıvısı olarak da kullanılabiliyor.

D ATF DEXRON III

Şanzıman yağı ailesinin yeni üyelerinden D ATF DEXRON III, binek araçların ve ağır vasıtaların otomatik şanzıman ve transmisyonlarında, direksiyon dişlilerinde ve önerildiği takdirde hidrolik sisteme sahip mekanizmalarda kullanılabiliyor.

D ATF DEXRON VI

D ATF DEXRON VI, binek ve hafif ticari araçlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş DEXRON VI şartnamesine uygun, yüksek kaliteli tam sentetik otomatik şanzıman yağı olarak öne çıkıyor.

2006 ve daha sonrası GM (General Motors) markalı binek ve ticari araçlarda kullanılan AT ve Hydramatik tip yeni GM 6 ileri otomatik şanzımanlarda, araçların garanti süresi boyunca veya garanti süresi bittikten sonra da servis dolumu olarak kullanılıyor. Ayrıca, daha önceki nesil DEXRON ürünlerinin tavsiye edildiği yerlerde kullanıma uygun. Direksiyon sıvısı olarak da kullanılabiliyor.

D CVT

Zorlu OEM gereksinimlerine göre geliştirilen, laboratuvar ve saha testlerinde göstermiş çok çeşitli binek otomobillerin yüksek performanslı sürekli değişken şanzıman yağı olan D CVT, özel olarak tamburlu varyatör sistemleri için geliştirildi.

Ağır çalışma şartlarına uygun olan yağ, kayış-kasnak çifti yanı sıra ıslak debriyajlar için optimum sürtünme önleyici özelliklere sahip. Uzun servis ömrü sağlar bunun yanında yüksek viskozite indeksi ve düşük sıcaklık akışkanlığına sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.