Detroit Motor Show 2021 iptal, yerine Moto Bella geliyor

İlk yılını geride bıraktığımız COVID salgını onlarca yıldır kesintisiz süregelen otomobil gösterilerine de ara verdirdi. Çin dışındaki tüm showlar; Cenevre, Paris ve Tokyo otomobil gösterileri iptal edildi.

2020 yılında ötelenen tarihi otomobil buluşmalarından biri de zaten sahneyi CES Teknoloji Fuarı’na kaptırmak üzere olan Detroit Motor Show 2021 (Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı-NAIAS) olmuştu.

Son olarak 2019 yılında düzenlenen Detroit gösterisinin haziran 2020 tarihinde yapılması gerekiyordu.

Mercedes-Benz yeni G Class gösterisini 2018 Detroit Motor Show salonlarında yapmıştı.

Haziran yerine ekim ayına yönelen fuar organizatörleri, Ekim 2021 için bir plana sahip olmuşlardı. Ancak şartlar yeniden gözden geçirildi ve fuar organizatörleri yine fikirlerini değiştirdiler. Hoşçakal 2021 Detroit buluşması da iptal edildi.

Tabii bu Amerikan otomobil başkentinin hiç bir etkinliğe ev sahipliği yapmayacağı anlamına gelmiyor. Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı buluşmasının yerini Motor Bella alacak.

Motor Bella, Pontiac’taki M1 Concourse’da açık havada yapılacak yeni bir gösteri olacak.

Önceki İçerik2021 yılında Türkiye’ye gelecek olan otomobiller; elektriğe geçiş dönemi
Sonraki İçerik2020 Renault dünya bilançosu; Türkiye 6 büyükten biri
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz