Dijitalleşme ikinci el pazarını nereye taşıyacak?

RadyoGedik mikrofonlarında devam eden Otoajanda programında bu hafta ikinci el satış platformlarıyla ilgili bir konuk var. Halil Okşit ve Memduh Taşlıcalı’nın hazırladığı programa ikinci el otomobil pazarındaki trendleri gündeme alarak; Vavacars Pazarlama Müdürü Özge Akalın‘ı ağırladı. Geçen yıl satılan her bir yeni otomobile karşılık, 9 adet ikinci el otomobil el değiştirdi, bu yıl ise bu rakamlar bire 15 olarak yükseldi.

Petrol Ofisi’ni satın alan Vitol Grup tarafından Nisan ayında kurulan Vava Cars; gözünden ikinci el pazarı ne gibi değişimlere hazırlanıyor? İkinci el pazarında en fazla tercih edilen marka ve modeller hangileri? ikinci el otomobil satış platformlarını daha çok hangi meslek grupları kullanıyor? gibi konular programda ele alınıyor.

Yılın ilk 11 ayı sonunda yeni otomobil pazarında ortaya çıkan değişimler; öne çıkan marka ve modeller yine programda gündeme gelen konular arasında. Peugeot 3008 modelinin SUV liginde Qashqai modelini tahtından etmesi, diğer segmentlerdeki değişimler Otoajanda’nın diğer gündem maddeleri arasında.

Elektrikli otomobiller konusunda Türkiye hangi düzeyde, aylık satış rakamları, dünyada çok satan modellerin Türkiye’de ki durumu nasıl? Ve daha fazlası radyo yayınında!

05 Aralık 2019 Perşembe günü yayınlanan Otoajanda programı podcast’ine aşağıdan ulaşabilirsiniz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.