Dizel Audi’si olanlara servis yolu gözüktü!

Volkswagen Grubu tarihine damga vuran emisyon skandalının etkileri sürüyor. Şimdiye kadar, yaklaşık 500 bin aracını geri çağırma ve tamir etme maliyetlerinin yanında ödediği cezalarla birlikte, Volkswagen’e bu skandalın yaklaşık 25 milyar dolara mal olduğu tahmin ediliyor. Grubun kanatları altındaki diğer markaların da bu skandaldan etkilendiği biliniyor.

Son olarak, lüks marka Audi yaptığı açıklamayla Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada hariç, tüm dünyadaki toplam 850 bin dizel motorlu aracını servislere çağırdığını duyurdu. Gönüllü olarak bu araçlara yeni bir yazılım yükleyeceğini duyuran Audi, AB5 ve AB6 dizel motorlu araçlar için yeni bir yenileme programı başlattığını belirtti. Marka, 6 ve 8 silindirli dizel motorlu araç sahiplerini servislere davet ediyor.

Söz konusu geri çağırma, Almanya Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi (KBA) ile kurulacak yakın istişare ile gerçekleşecek. Audi böylelikle şehirlerdeki emisyonu azaltmayı hedefliyor.

VW ve Porsche’de de geçerli

Audi’nin yanında diğer VW Grubu markalarından Porsche ve Volkswagen için de aynı iyileştirme geçerli. Servislere giden Porsche ve Volkswagen sahipleri araçlarının yazılımlarını ücretsiz olarak güncelleyebilecek.

Volkswagen skandalı büyüyor

Volkswagen Skandalı’nın en büyük faturası kesildi

VW skandalı avukatları zengin edecek

Dizel skandalında sıra Bosch’a geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz