Dizel-otomatik bereketi

 

Yılın ilk 6 ayında dizel ve otomatik şanzımanlı otomobillerin payı rekor seviyeye ulaştı. Ocak-Haziran döneminde dizellerin payı yüzde 62.5'e, otomatik vitesli araçların oranı da yüzde 45.6'a çıktı. Önümüzdeki dönemde Türkiye pazarına girecek yeni modellerin artmasıyla dizel-otomatiklerin oranının çok daha yüksek seviyeye çıkması bekleniyor.

 

Opel Türkiye de dizel ve otomatik ürünlerle iç pazardaki küçülmeye karşı koyan markaların başında geliyor.

 

Şirket baştan aşağıya yenilenen Corsa ve 1.6 litre dizel otomatik motora kavuşacak Astra, Mokka ve Insignia ile atağa kalkmaya hazırlanıyor. Marka, Corsa dışındaki tümü ürün gamını 1.6 litre dizel otomatikle tanıştırarak, müşteri kitlesini artırmayı hedefliyor.

 

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Astra HB ve Sedan'ı 1.6 litre dizel motorla donattıklarını belirterek, "Tüketicilerden çok olumlu tepki aldık. Yılın üçüncü çeyreğinde bu iki modelimize otomatik vites seçeneği eklenecek. Ancak esas sürprizlerimiz 2015'te. Hemen hemen tüm Opel modellerinde 1.6 litre dizel otomatik üçlüsüne kavuşacak" dedi. Geçen yıl rekorların kırıldığı binek oto pazarında 4'üncü büyük marka olduklarını söyleyen Keklik, 2014'ün ilk 6 ayında yüzde 6.6'lık pazar payına ulaştıklarını, hedeflerinin yılsonunda yüzde 7'lik rakamı yakalamak olduğunu kaydetti.

 

 

Yeni Corsa Şubat 2015'te geliyor

 

Daralan pazarda 1.6 CDTI dizel motorun Opel'e büyük güç kattığını ifade eden Özcan Keklik, önümüzdeki döneme ilişkin model yeniliklerini şöyle sıraladı:

 

"Dünya prömiyerini Ekim ayında Paris Motor Show’da gerçekleştireceğimiz yeni Corsa'yı Şubat'ta pazara sunacağız. Araçta 115 beygir güç üreten 1.0 litre hacimli Start/Stop özellikli benzinli motor da yer alacak. 2015'te tek sürprizimiz yeni Corsa olmayacak. Tüketicilerin merakla beklediği 1.6 dizel otomatik şanzıman seçeneğini Amiral modelimiz Insignia’da sunmaya başlayacağız. Insignia Mayıs'ta düzenlenecek İstanbul Autoshow Fuarı'nda ilk olarak sergilenecek. Kompakt crossover modelimiz Mokka da 1.6 lt dizel otomatiğe 2015'in ilk çeyreğinde kavuşacak."

 

Opel Türkiye Genel Müdürü, 2015'te model gamının genişlemesiyle binek otomobil pazarındaki paylarını yüzde 8'e çıkarmayı planladıklarını belirtti ve ekledi: "Özellikle 2015 yılından itibaren pazara sunacağımız yeni model ve motor-şanzıman seçenekleriyle en fazla tercih ettiği markalardan biri olmayı sürdüreceğiz."

 

4 yılda 27 yeni model

 

Özcan Keklik, 2018'e kadar Opel'in Avrupa'da pazara 27 yeni modeli ve 17 ekonomik motor sunacağını söyledi. Keklik, yenilenen ürün portföyüyle markanın Avrupa'daki pazar payını 2022'ye yüzde 8'e çıkacağını kaydetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.