Doğan Trend 11 milyar ciro yapıp, 12 bin oto satacak

Yeni modeli MG4 Electric tanıtımı için gazetecilerle Antalya’da buluşan Doğan Trend Otomotiv üst yönetimi, 2023 planlarını anlattı. Türkiye’de 2021 yılından bu yana temsil edilen MG markası ile hızlı büyüme yakalayan Grup, satış hedefini de yükseltti. 2023 yılında otomotiv grubu cirosu 11 milyar TL’yi yakalayacak. Bu rakamla otomotivin grup içindeki payı yüzde 3’den yüzde 10’a yükselecek. Doğan Grubu içerisinde otomotivin özgül ağırlığı giderek artıyor. Hatırlanacığı üzere 2018 yılında medyadan çıkan 60 yıllık Doğan Grubu, 4 ana sektöre odaklandı: “Otomotiv, elektrik üretimi-yenilenebilir enerji üretimi, endüstriyel teknolojik üretim ve finans.” Şirketin cirosu 46 milyar TL’yi buluyor.

Doğan Trend Otomotiv üst yöneticileri Kağan Dağtekin ve Tibet Soysal
Doğan Trend Otomotiv üst yöneticileri Kağan Dağtekin ve Tibet Soysal şirketlerinin 2023 yol haritasını ve hedeflerini anlattı.
1
2
3
4
Önceki İçerikTamamen-elektrikli Skywell ET 5 test sürüşü
Sonraki İçerik577 km menzilli MG4 Electric test sürüşü
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz