Doğuş Otomotiv 46 ildeki çalışanlarına ‘Drive’ öğretecek

 

Dogus Otomotiv Aclan Acar Drive

Doğuş Otomotiv’in 46 ildeki 565 yetkili satış ve servis noktasının insan kaynakları yönetim sürecini içeren “Doğuş Otomotiv’in Rotası İnsan ve Eğitim’ “drive” projesi başlattı

7 bin 850 çalışandan oluşan yetkili satış ve servis ağı için özel olarak geliştirilen “drive” projesiyle, yetkili satıcı ve servislerin insan kaynakları alanında kurumsal yapılarının etkinleştirilmesi ve bunun sonucu olarak da müşteri memnuniyeti ve iş sonuçlarında sürdürülebilir başarının sağlanması hedefleniyor.

 

Şirket, bu proje ile birlikte 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren bütün yetkili satıcı ve servislerin işe alım, seçme ve yerleştirme süreçlerinin geliştirilmesini amaçlıyor. Eş zamanlı olarak pilot çalışma ile insan kaynakları altyapısını oluşturan iş değerlendirme, iş kademelendirme, organizasyon yapısı, performans yönetimi, ücretlendirme, ödüllendirme alanlarında çalışmalar yapılması hedefleniyor. Ayrıca yetkili satıcı ve servislerinde çalışanların, tüm eğitim uygulamaları ile birlikte yapılandırılan diğer iletişim faaliyetlerinin iki buçuk yıl içerisinde tüm yetkili satıcı ve servislerde hayata geçirilmesi öngörülüyor.

 

Aclan Acar: “ Bir şirketin en önemli gücü, insan kaynağıdır”

Şirketlerin sadece masalardan ve bilgisayarlardan oluşmadığını, bir şirketi değerli kılan en önemli etkenin, sahip olduğu insan kaynağı olduğunu söyleyen Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, “Doğuş Otomotiv olarak sadece şirket çalışanlarımıza değil, Yetkili Satıcılarımızda çalışanlarımızın da sürekli gelişimine önem veriyor, bu alanda sınırsız yatırımlar gerçekleştiriyoruz. “Drive” projesi de bu anlayışımızın paralelinde geliştirildi” diye konuştu. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.