Doğuş Otomotiv şarj istasyon ağı için şirket kuruyor

Türkiye’de yılın ilk 4 ayında elektrikli araç satışları 7500 adeti geçti. Togg 20 bini doğrudan tüketiciye olmak üzere 28 bin elektrikli aracı piyasaya sunacak ve teslim edecek. Tesla siparişleri de 10 binli adetleri konuşuyor.

Opel, MG, Citroen, Peugeot, Ford, Fiat, Dacia gibi geleneksel markaların yanı sıra Çinli markalar da bu alanda bir kaç bin adetli satılar hedefliyor. Toplamı 50 bin adetlere giden elektrikli araç pazarında şarj istasyonları ve istasyon ağının önemi giderek artıyor. Bu alanda EPDK’dan izin alan firmaların sonu gelmiyor. Şimdi de Doğuş Otomotiv bu alana girmek istiyor.

Doğuş Otomotiv, şarj istasyonları ve üniteleri kurulması amacıyla yeni bir şirket kuracağını açıkladı.

Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildirimde şu bilgeliri verdi:

Şarj ünitesi, şarj istasyonları ve şarj ağı kurulması, işletilmesi ve şarj hizmeti sunulması konularında faaliyet göstermek üzere Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret AŞ’nin tek pay sahibi olarak yüzde 100’üne iştirak edeceği 50 milyon TL sermayeli Doğuş Şarj Sistemleri Pazarlama ve Ticaret AŞ (D Power) unvanlı şirketin kurulmasına karar verilmiştir.

 

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önceki İçerikNisan’da 10 yıllık ortalamanın yüzde 55 üzerinde oto satıldı
Sonraki İçerikMercedes acente sistemine geçti, fiyatta Alman usûlü dedi
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz