Doğuş Otomotiv Ticari Araçlar, Tolga Senyucel’e emanet

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürlüğü görevine Tolga Senyucel getirildi. Senyücel, Volkswagen Ticari Araç’taki Genel Müdürlük görevine de devam edecek.

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel oldu. 2018 yılından bu yana Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü olarak görev yapan Senyücel, aynı zamanda Scania Genel Müdürlüğü görevini de üstlenecek.

Senyücel, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren görevi İlhami Eksin’den devralacak. 2013 yılından bu yana Scania Genel Müdürü olarak görev yapan İlhami Eksin ise; Doğuş Grubu’nun satın alma şirketi D-Serve’in CEO’su olarak kariyerine devam edecek.

İthal ticari araçlarda Scania markası önde gidiyor.

Tolga Senyücel’in Doğuş Otomotiv’deki yeni görevini Otoajanda.com 20 Şubat 2020 tarihinde duyurmuştu.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Tolga Senyücel; lisansüstü eğitimini National University San Diego / California’da tamamladı.

1999 yılında Doğuş Grubu’na katılan Senyücel, 2004-2013 yılları arasında Scania Genel Müdürü olarak görev yaptı.

2013 yılından 2018 yılına kadar Yüce Auto Motorlu Araçlar Ticaret A.Ş. (Skoda) Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. 2018 yılı Şubat ayından bu yana Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürlüğünü yürütüyor.

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan İlhami Eksin, 1998 yılında Doğuş Grubu’na katıldı. Thermo King ve Scania Deniz Motorları markalarının Genel Müdürlüğünü yürüten Eksin, Nisan 2013 itibariyle Scania markasının da Genel Müdürü olarak görevini yürütmekteydi.

Senyücel’in atama haberini Şubat 2020 tarihinde OTOAJANDA.COM okuyucuları öğrenmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz