Doğuş’tan ilk VW açıklaması geldi

VW’nin ABD’de başlayan emisyon skandalıyla ilgili Türkiye’de ilk açıklama geldi.

Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Volkswagen’in bazı dizel marka araçlarında yaşanan emisyon sorununun ardından gelişmeleri yakından takip ettiklerini, tüm dünyada ve Türkiye’de etkilenen araçların detaylarının Volkswagen AG’nin çalışması sonucunda belirleneceğini açıkladı.

Volkswagen ile sürekli temas halinde oldukları belirtilen açıklamada, “Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz Volkswagen Grubu, konuyla ilgili şu anda hızlı, şeffaf ve kararlı çok kapsamlı bir araştırma gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada ve Türkiye’de etkilenen araçların detayı, Volkswagen AG’nin yürütmekte olduğu araştırma sonucunda belirlenecektir” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Bununla birlikte, VW AG’den yapılan açıklama uyarınca; söz konusu durumdan etkilenen araçlar da dahil olmak üzere tüm araçlarımızın sürüş ve yol güvenliğine uygun olduğunu da belirtiriz” denildi.

Bu arada VW dizel motor emisyon skandalının platinium fiyatlarını da etkilediği belirtiliyor. Dizel motorlu araçlarda kullanıldığı belirtilen madenin, dizel motorların üretimine son verileceği gibi bir düşünceyle fiyat düşüşüne maruz kaldığı iddia edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.