DS 7’nin hibrit motorlusu geliyor

Cesaret mükemmelliği beraberinde getiren DS 7 CROSSBACK benzinli ve elektrikli motoru bir arada kullanan yüksek performanslı bir hibrit teknolojisi sunan ilk otomobil oldu.

300 HP güç, 450 Nm tork, dört tekerlekten çekiş, WLTP standardına göre 50 kilometre tamamen elektrikli menzil gidebilen DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 sıfır emisyonlu sürüş sunuyor. Fren veya yavaşlama sırasında enerji geri kazanımı gibi üstün niteliklerle dikkat çekiyor.

Hibrit sistem 200 HP (147 kW) gücünde benzinli ve iki adet 109 HP (80 kW) gücünde elektrik motoru olmak üzere toplam 300 HP sistem gücü ve 450 Nm tork kullanıma sunuyor. Güç, yeni sekiz kademeli otomatik şanzıman üzerinden tekerleklere aktarılıyor.

Otoyolda 135 km/s’ye kadar maksimum hıza imkan tanıyor. Bataryaların şarjı azaldığında veya maksimum çekiş gereken durumlarda gereken gücü içten yanmalı motor sağlıyor.
www.laurentnivalle.fr
Sistem Zero emission, Sport, Hybrid ve 4WD olmak üzere dört farklı sürüş modunu kullanıma sunuyor. Otomobil ; konforlu, sessiz ve sıfır emisyonlu sürüş için her zaman varsayılan mod olan Zero emission sürüş modunda çalışıyor. Sport sürüş modunda güç ve sürüş keyfi optimize ediliyor.

Hybrid sürüş modu olarak optimize performans ile yakıt ekonomisini otomatik ederken, sistem emisyon salım değerini 50 gr/km’nin altında olacak şekilde sistemi yönetiyor. 4WD dört tekerlekten çekiş sürüş modu ise tüm sürüş koşullarında maksimum yol tutuş sağlıyor.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, sürücü yavaşlamak istediğinde veya durmak için frene bastığında devreye giren “BRAKE” fonksiyonu ile enerji geri kazanımı sağlıyor. Başka bir fonksiyon olan “E-SAVE”, sürücünün seyahatinin son 10 veya 20 kilometresini tamamen elektrik modunda tamamlaması için gerekli olan enerjiyi yedekliyor.

Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranda yer alan harita sürücüye sıfır emisyon modunda kalan menzili veya yakındaki şarj istasyonlarını gerçek zamanlı olarak gösteriyor.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4’ün bataryası 32 Amper’lik Wallbox üzerinden 6,6 kW şarj ünitesi ile 2 saatte ve geleneksel topraklı priz üzerinden 8 saatte şarj edilebiliyor.
DS 7 CROSSBACK heyecan uyandıran çekici dış tasarımı yeni kristal gri gövde rengi ile 19 inçlik alaşım jantlar tamamlıyor. Örneğin vites kumandası üzerindeki “E” kabartması gibi detaylar DS E-TENSE elektrikli konsept otomobile gönderme yaparken, DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 inci gri rengiyle DS RIVOLI iç mekan tasarım konseptini gözler önüne seriyor.
DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, şarj edilebilir hibrit teknolojisini kullanan ilk premium C SUV.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.