Duayen otomotivcinin yeni işi

VW-Golf-GTI

Otomotiv sektörünün duayen isimlerinden işadamı Ali Kibar, faaliyet alanlarını genişletiyor. Otomotivden alüminyuma, gıdadan gayrimenkule kadar birçok farklı iş dalında yer alan Kibar Holding bu kez enerji alanına girdi.

Hyundai Assan’ın 1.7 milyar liralık yatırımla İzmit fabrikasının yıllık üretim kapasitesini 200 bin adedin üzerine çıkararak, bu yıl rekordan rekora koşan Ali Kibar, enerji santralı işletecek. Kibar Holding, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB), Manavgat Hidroelektrik Santrali’nin (HES) 49 yıllık işletme hakkı için açtığı ihalede 370 milyon lira ile en yüksek teklifi verdi.

Kibar Holding’den yapılan açıklamada, ÖİB’in 23 Ekim’de gerçekleştirdiği özelleştirme ihalesinin son aşamasına ön yeterlilik alabilen 14 firma ve ortak girişim grubu katıldığı
ifade edildi. Kibar Holding’den yapılan açıklamada, en yüksek teklif verilen hidroelektrik santrali ihalesi ile mevcut operasyonlarda maliyet avantajı sağlanacağı kaydedildi.

Önceki İçerikBinekte 6, hafif ticaride 4.
Sonraki İçerik15 yıl aradan sonra zarar
Uzun yıllar Star Gazetesi otomotiv editörlüğünü yürüten yazar, 2013 yılından beri uzmanı olduğu otomotiv haberciliği konusunda yazılarını sürdürüyor. Bir süre PR alanında da çalışan yazar, otomotiv alanındaki makro yaklaşımlarını renkli üslubuyla yazılarına yansıtmasıyla dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz