Dubai polisi elektrikli Tesla kamyonet ile devriye atacak

Dubai Emniyet Müdürlüğü yine parasını ve ayrıcalığını konuşturuyor. Daha önce Lamborghini ve Ferrari gibi süper spor otomobillerle suçluların peşine düşen Dubai polisi, bu kez Tesla Cybertruck müşterisi oldu. Dubai polisi elektrikli Tesla kamyonet siparişi verdiğini açıkladı. Bir kaç yıl sonra Dubai yollarında devriye arabası olarak Audi ve Porsche ile Lamborghini ve Bugatti modellerinin yanına; kurşun geçirmez Tesla Cybertruck versiyonları katılacak.

Açıklama Dubai emniyet müdürlüğünün twitter hesabından yapıldı. Dubai polisinin yeşil beyaz renklerine sahip bir görselle paylaşılan açıklamada, elektrikli Tesla Kamyonet siparişi verildiği dosta düşmana duyuruldu. Yani Elon Musk tarafından sunumu yapılan ve kurşun geçirmez özellikleriyle yola çıkacağı söylenen ama ilk gösteride camı çatlayan kamyonet, Dubai caddelerinde devriyeye çıkacak.

Açıklamanın yer aldığı twitte sipariş edilen araç sayısı belirtilmedi. Belirtildilse de Arapça bilmediğimiz için

İlk Cybertruck kamyonetlerin 2020 yılı son aylarında Dubai’ye ulaşması bekleniyor ama üretim Elon Musk’ın açıklamasına göre 2021 yılında başlayabilecek.

DubaiEmniyet Müdürlüğü araç filosunda Lamborghini Aventador, Audi R8, Porsche 918 ve Bugatti Veyron gibi ultra spor otomobiller bulunuyor.

Elektrikli Tesla kamyonet çıkar çıkmaz tartışmaların tam merkezine oturdu. Elon Musk kırılan cama hüzünle bakarken, izleyiciler bunun gerçek mi yoksa pazarlama hilesi mi olduğunu anlayamadı. Tıpkı uzaya giden Tesla Model3 gibi.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.