Dünyanın en pahalı otomobili Bugatti Suudi Prens’e mi gidecek

Dünyanın en pahalı otomobili Bugatti La Voiture Noire’ı Ronaldo mu aldı? Yoksa lükse olan tutkusu ile bilinen Suudi Prens Badr bin Saud mı? Bu otomobili özel olarak kendisi için ürettireceği söylenen VW Grubu eski CEO, Porsche ailesinin torunu Ferdinand Piech artık hayatta değil! Her ne kadar aracın resmi olarak yola çıkmasına daha iki yıl kadar varsa da son durumda 18,7 milyon dolarlık otomobil Suudi Prensin garajında olacak galiba.

Bilindiği gibi dünyanın en hızlı güçlü otomobili ünvanını yıllardır elinde bulunduran Bugatti; geçtiğimiz Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir adet üretilecek özel modeli tanıttı. LVN olarak kodlanan La Voiture Noire yani kara araba 1936 yapımı orjinal modelin ismine çağrışım yapacak şekilde bu isimle anılıyor.

Prens en pahalı otomobili garajına almaya niyetli, rakibi Ronaldo mu olacak acaba?

Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü futbolcu Ronaldo’nun bu modeli aldığı söylenmişti. Ancak sosyal medyada b14 olarak bilinen Prens Badr bin Saud kısa bir süre önce kendi hesabından bu modelin fotoğrafını paylaştı. Tıpkı sahip olduğu Lamborghini’ler, Ferrari’ler, Bentley, McLaren’ler, Rolls Royce Cullinan vs. özel yat ve jetler gibi.

Kullanılan fotoğraf Haziran ayında, Fransa’da düzenlenen Chantilly Arts & Elegance Richard Mille 2019 etkinliğinde çekilmiş. Evet henüz garajda değil ama belli ki hedefte!

Üstelik prens Bugatti sahibi zaten…

Bugatti LVN fiyatı Avrupa için vergilerle birlikte 16.5 milyon Euro ya da 18.68 milyon dolar. Vergi öncesi 11 milyon Euro! Türkiye’de satılmak istense yaklaşık 33-35 milyon Euro yapıyor. Yani kabaca 200 milyon TL.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.