Dünyanın en ucuz Formula 1 biletleri peynir-ekmek gibi tüketildi

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

9 yıllık hasretin ardından Formula 1 Türkiye’ye geliyor diye çok sevindik. Hem de bu önemli etkinliği dünyanın en ucuz Formula 1 biletleri ile izlemek mümkün olacaktı. Tabii sadece biletler satışa çıkana kadar sevinebildik.

Türk halkının Formula 1 sevdasından mıdır? Kampanyalı biletlerin 90 TL’ye satılmasından mıdır? Bilinmez, ancak ortadaki gerçek şu ki; Tüm kategorilerdeki biletler anında tükendi.

Formula 1 yarışını izleyebilmek için ben ve benim gibi, saat, dakika ve saniye tutan bir çok kişi ekran başında bekledi. Saat 12:00’de satışa sunulacağı söylenen biletleri alabilmek için, yaklaşık saat 11:00’dan itibaren biletlerin satılacağı siteye girmeye başladık.

Önce site çöktü!
Bunun yaşanabileceğini, çoğu popüler organizasyondan pay biçerek zaten göze almıştık.

Hali hazırda beklemeye devam ettik, sistem bir şekilde açılacak ve bilet ekranına ulaşacaktık. En azından tahminlerimiz bu yöndeydi…

Ve bilet ekranı geldi… Henüz satışa çıkmamış olan her kategorideki biletleri satın almak için beklerken, biletler tükendi. Evet, yanlış okumadınız veya biz de yanlış görmedik! Siteyi yenilemeye kalmadan (diğer işlemlerle birlikte 40-50 saniye içerisinde) biletler tükendi.

Biletlere girmeyi başardık ancak almayı başaramadık, tamamen buna odaklanıp vakit ayırmamıza rağmen, karşılaştığımız sahne; Üzgünüz! Seçtiğiniz fiyat kategorisinde yan yana istediğiniz sayıda koltuk bulunmuyor (yan yana koltuk seçmediğimizi de belirtelim) ve Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz hataları oldu.

Bu hataları atlatmayı başardık ancak bu sefer de ödeme ekranında ve ödemenin tamamlandıktan sonraki aşamasında yeniden hatalara takıldık. Sonuç olarak alabildiğimiz tek şey hatalar oldu.

Intercity Istanbul Park’ın kampanyalı bilet stratejisi işe yaradı mı?

Görünüşe göre evet, “Kampanya bileti” adı altında satışa çıkarılan biletlerin toplam satışa çıkması gereken biletlerin çeyreği (sadece 10 bin adet) bile değildi. Her kategoriden sadece 1 bloğun satışa çıkacağını da önceden söylemediler, ama olsun…

Özellikle 30. yıla özel diye belirtilen ve çoğu kişinin de almayı başaramadığı ekonomik bilet fiyatlarının sadece 24 saat geçerli olması, oldukça çok izleyici çekecektir.

Bugün 24 saatlik indirimli fiyatıyla peynir-ekmek gibi satılan (bizler alamadık) FORMULA 1 DHL TURKISH GRAND PRIX 2020 biletleri, normal fiyatlarıyla satışa sunuldu.

Umarız, sizler ve bizler normal fiyatlarıyla bilet almayı başarırız ve koronavirüs etkilerinin azalmasıyla da keyifli bir Formula 1 mücadelesi izleriz.

Formula 1 biletini biletix’den başka nereden alabilirim?

Alternatif bir yol olarak; yabancı Formula 1 bilet sitelerinden, bizde tükenmiş olan biletlerden satın alabilirsiniz. Fiyatlar çok değişmiyor fakat en ucuz bölüm olan Açık Alan’ın bilet satışını yapmıyorlar.

Ayrıca bilgilerinizi yabancı kaynak üzerinden oluşturduğunuzu göz önünde bulundurun ve unutmayın. Bir problem yaşarsanız veya yaşamamak isterseniz, muhatap olacağınız yabancı kişi veya kuruluşlara ulaşmanız gerekecektir.

Tribün         Normal Dönem Fiyat
Platinum           2.750 TL
Gold 1              2.200 TL
Gold 2              2.200 TL
Gold 3              1.900 TL
Gold Açık          1.600 TL
Silver 1            1.200 TL
Silver 2               750 TL
Silver 3            1.050 TL
Silver 4            1.050 TL
Silver 5               475 TL
Silver 6               350 TL
Silver 7            1.200 TL
Silver 8            1.200 TL
Açık Alan             120 TL

Önceki İçerikAraba sevdası ile MTV ve ÖTV gelirleri uçtu
Sonraki İçerikYeni Hyundai Tucson dünyaya ‘merhaba’ dedi
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz