Durmuş Döven, Hilton filosu kuruyor

Türkiye otomotiv lojistiğinin kurucu ve geliştirici isimlerinden Durmuş Döven, gayrimenkul sevgisini Erzurum’a taşıdı. Eskişehir’de yaptığı otelin işletmesi için Hilton ile anlaşarak, turizm gayrimenkul yatırımcılığında yol alan Döven’in Reysaş’ı, Kastamonu’da yer baktıktan sonra sürpriz bir satın alım açıkladı.

Raysaş tarafından bugün KAP’a (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) yapılan açıklamada satın alım ve amacı detaylandırıldı.

Açıklamada şu bilgiler veriliyor:

“Şirketimizin 09/07/2018 tarih ve 456 nolu Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda; Erzurum İli Palandöken İlçesi Solakzade Mahallesi 12579 Ada 1 Parsel üzerinde bulunan T.C.Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait 5.169,62 m2’lik arsa 3.105.000-TL bedel ile satın alınmıştır.

Alınan arsanın bedelinin yarısı peşin, kalan kısmı 20 eşit taksitte ödenecektir. Söz konusu arsa üzerine yaklaşık 150 odalı 300 yataklı Hilton Otel Binası yapılacak olup, otelin 2019-2020 yılında faaliyete geçmesi planlanmaktadır.”

Reysaş’ın Hiltonları birer birer yükselecek.

Türkiye’nin 34. büyük holdingi oldu

Türkiye’nin 34. büyük holdingi haline gelen Reysaş, 26 farklı sektörde faaliyet gösteriyor. Loijstik sektörü üzerinde şekillenen yapılanmasına turizmi de ekleyen Reysaş Holding, Hilton Grubu ile 5 otellik bir franchise anlaşması imzalamış durumda.

Hilton Grubu ile 5 otellik anlaşma yapan Reysaş, Erzincan, Eskişehir, Kastamonu, Sinop ve Erzurum’da Hilton Garden Inn markasıyla hizmet verecek alım ve inşaatlara imza attı.

Reysaş’ın gelecek planları içinde İstanbul’da da bir otel yatırımı bulunduğu iddia ediliyor.

Peugeot’nun geleceği: 208 GTI yenileniyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.