Eclipse Cross modeline Japon 5 yıldızı

Mitsubishi Eclipse Cross çarpışma güvenliği performansı ile 2018 JNCAP’te 5 yıldız aldı. Japon Yeni Otomobil Değerlendirme Programı JNCAP, modele en yüksek değerlendirmeyi verdi.

Mitsubishi Motors Corporation tarafından yapılan açıklamada; coupe SUV modeli Eclipse Cross’un test ve değerlendirmelerde maksimum derecelendirme olan beş yıldız ile birlikte aktif güvenlik performansı için de ASV++ derecelendirmesi aldığını duyurdu. Bu değerlendirmeler ile Eclipse Cross; çarpışmalarda yaralanma risklerini azaltma ve diğer güvenlik konularındaki gösterdiği yüksek performans ile dikkatleri çekiyor.

Darbelere karşı güçlendirilmiş RISE gövde yapısına sahip Mitsubishi Eclipse Cross; yüksek düzeyde pasif koruma sunmak amacıyla yedi emniyet kemeri ve yedi hava yastığıyla donatıldı. Coupe SUV otomobilin tasarımında dış görünüme önem verilirken ön farlar; tampon ve ön uçtaki diğer parçaların tasarımında özellikle darbe enerjisini emme performansının iyileştirilmesi amaçlandı. Bu özelliklere ek olarak; motor kaputunun içinde yeterince boş alan yaratılarak yayalar için de yüksek düzeyde koruma sağlanıyor. Mitsubishi Eclipse Cross’da bulunan Ön Çarpışma Önleyici (Forward Collision Mitigation – FCM) sistemi ile de yüksek düzeyde aktif güvenlik performansı sağlanıyor.

Eclipse Cross, 2018 JNCAP’ten 5 yıldızın yanı sıra Euro NCAP, Avustralya/Yeni Zelanda ANCAP, ASEAN bölgesinin ASEAN NCAP ve Latin Amerika’nın Latin NCAP programlarından da yüksek değerlendirme notları aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.