Eclipse Cross modeline Japon 5 yıldızı

Mitsubishi Eclipse Cross çarpışma güvenliği performansı ile 2018 JNCAP’te 5 yıldız aldı. Japon Yeni Otomobil Değerlendirme Programı JNCAP, modele en yüksek değerlendirmeyi verdi.

Mitsubishi Motors Corporation tarafından yapılan açıklamada; coupe SUV modeli Eclipse Cross’un test ve değerlendirmelerde maksimum derecelendirme olan beş yıldız ile birlikte aktif güvenlik performansı için de ASV++ derecelendirmesi aldığını duyurdu. Bu değerlendirmeler ile Eclipse Cross; çarpışmalarda yaralanma risklerini azaltma ve diğer güvenlik konularındaki gösterdiği yüksek performans ile dikkatleri çekiyor.

Darbelere karşı güçlendirilmiş RISE gövde yapısına sahip Mitsubishi Eclipse Cross; yüksek düzeyde pasif koruma sunmak amacıyla yedi emniyet kemeri ve yedi hava yastığıyla donatıldı. Coupe SUV otomobilin tasarımında dış görünüme önem verilirken ön farlar; tampon ve ön uçtaki diğer parçaların tasarımında özellikle darbe enerjisini emme performansının iyileştirilmesi amaçlandı. Bu özelliklere ek olarak; motor kaputunun içinde yeterince boş alan yaratılarak yayalar için de yüksek düzeyde koruma sağlanıyor. Mitsubishi Eclipse Cross’da bulunan Ön Çarpışma Önleyici (Forward Collision Mitigation – FCM) sistemi ile de yüksek düzeyde aktif güvenlik performansı sağlanıyor.

Eclipse Cross, 2018 JNCAP’ten 5 yıldızın yanı sıra Euro NCAP, Avustralya/Yeni Zelanda ANCAP, ASEAN bölgesinin ASEAN NCAP ve Latin Amerika’nın Latin NCAP programlarından da yüksek değerlendirme notları aldı.

Önceki İçerikBu otomobili 999 kişi alabilecek
Sonraki İçerikAudi A3 yenileniyor, şimdilik kamuflajıyla yola çıktı
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz