Efsane film geri dönüyor: Taxi 5

İlk kez 1998 yılında vizyona giren ve çok beğenilerek gişe rekorları kıran TAXI filminin beşincisi 11 nisanda vizyona giriyor.
Film, Samy Naceri’nin canlandırdığı başroldeki taksi sürücüsü Daniel’in motorlu pizza dağıtıcılığından taksi şoförlüğüne geçişini ve polis ekipleriyle arasında yaşanan kovalamacıları anlatıyordu. Film, durgun sahneleriyle bilinen Avrupa sinemasının Hollywood reçeteli yapımları arasında yer almış ve özellikle gençlerin büyük beğenisini toplamıştı.
Daniel’in kullandığı Peugeot 406’nın satışlarını arttırmış mıdır bilinmez ama bu yıllarda ülkemizde dahi 406 sahipleri aracını filmdeki araca benzetmek için masraflara girmişlerdi.
Başrolü Daniel ile paylaşan beyaz renkli Peugeot 406’nın, 90’lı yıllarda pistlerde yarışan WTCC 406’dan esinlenerek yaratıldığını da belirtmeden geçmemeliyiz.
Fransız markanın  Alman Mercedesler, Japon Mitsubishiler ile sınırları zorlayan kovalamaca sahneleri otomobil severlerin aklında yer etmeyi başarmıştı. Halen de aklından çıkmayanlar olduğu düşünülüyor.
Özellikle siyah Mitsubishi Evo’nun tanka çarptığı sahne çok etkileyiciydi.
Slyvester Stallone gibi ünlü yıldızların da yer aldığı bu eğlenceli polisiye film serisinin dördüncüsünde Peugeot’nun 407 modeli yer almıştı.
Filmin getirdiği başarıya bakılarak bir de Hollywood versiyonu çekilmişti. Ama Fransızlar kadar büyük gişe başarısı yakalayamadı.
Onlarca eski ve yeni Peugeot’un parçalandığı filmin beşincisi yayına hazır.
Yeni seride Daniel karakteri yer almıyor. Başroldeki yeni isim ise Frank Gastambi.
Fragmanlarında da göreceğimiz üzere, bir konteynerde kapalı olarak bulunan beyaz 407 ile yeni oyuncular serüvene devam ediyorlar.
Hızlı ve Öfkeli veya Transporter gibi otomobil tutkunlarının çok iyi bildiği TAXI 5 eski serilerindeki heyecanı ve eğlenceyi sevenlerine yeniden yaşatabilecek mi merakla bekliyoruz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.