Ek vergi kararına Chery’den uyumlu yaklaşım

Çin’den ithal edilecek içten yanmalı ve hibrit otomobillerin vergisini yükselten Hükümet kararına karşı en ılımlı açıklama Chery’den geldi. Yeni vergi artışından en yüksek zararı görmesi beklenen Chery Türkiye, üretim konusunda ilgili bakanlıklarla görüşmeler yaptıklarına dikkat çekti.

Chery Türkiye Başkanı Si Fenghuo, 7 Temmuzda uygulamaya girecek yüzde 40 Ek Gümrük Vergisi kararı konusunda şu açıklamayı gönderdi.

“Türkiye, bizim en stratejik pazarlarımızdan bir tanesi ve ayrıca Chery’nin Avrupa stratejisinin de önemli bir parçası. Bu nedenle Chery markası olarak Eylül 2022’de tamamen kendi özsermayemiz ile iştirak şirketimiz olan Chery Türkiye’yi kurduk. Hükümetin vergi düzenlemesi kararına saygı duyuyoruz. Mevcut durumu göz önüne aldığımızda; bir taraftan yapılan değişikliklere uyum sağlamak için çalışırken, diğer taraftan da ilgili Bakanlıklarla beraber Türkiye’de fabrika inşasının ve Türkiye’de üretimin fizibilite analizine yoğun bir şekilde çalışıyoruz. En kısa sürede Türkiye’de üretim gerçekleştirebilmek için çaba içerisindeyiz. “

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.