Ekber Onuk, sırrını gösterdi

Ekber Onuk Sazan LM

Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) organizasyonluğunda inovasyon kavramını yaymak amacıyla İzmir’de düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası başladı.

Türk İş Dünyası paneli konuşmacılarından, Onuk Taşıt Sanayii CEO’su Ekber Onuk, büyük bir sürpriz yaparak, tasarladıkları ilk yerli yarış arabasının gerçek görsel ve planlarını katılımcılarla paylaştı.

Yıllar önce efsanevi Anadol otomobili ortaya çıkaran mühendis ekibinde de yer alan Onuk, yeni aracın çok yakında hazır olacağını ve önümüzdeki yıldan itibaren yarışlara katılabileceğini söyledi.

Onuk, yerli otomobil için “Türkiye’de arabanın feriştahını yapacak bilgi ve teknik altyapı var. Önemli olan bunun bir yol haritasını çıkartmak ve bu doğrultuda ilerlemek. Bu şekilde başlanan bir tasarım/üretim süreci mühendislik ekibi için çok ciddi bir eğitim süreci oluşturacak, bu çekirdek takım gelecekteki yılda 200-300.000 ünitelik üretimler için deneyim sahibi olacaktır.” dedi.

Aracın markası Onuk model ismi ise Sazan LM olacak. Otomobilin ismi, Onuk'un bir trafik kazasında kaybettiği oğlunun Saint Joseph Lisesi'ndeki takma adından geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.