Elektrikli Doblo’ya Bursa’da Türk imzası

Elektrikli araç dönemi Renault’nun Fluence modelinden sonra Fiat Doblo’ya geçti. Yıllar önce Türkiye’de üretilen ilk elektrikli araç olan Fluence Z.E.’den sonra Vakko için elektrikli Fiat Doblo’lar üretildi ve ilk müşterisine teslim edildi. Doblo’nun Tofaş Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen elektrikli versiyonu Vakko’ya teslim edildi.

Tamamen elektrikli motoruyla dikkat çeken ve 210 km menzile sahip iki adet elektrikli Fiat Doblo Cargo, Vakko’nun İstanbul’daki şehir içi operasyonlarında kullanılacak.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, 30kW’lık bataryayla donatılan elektrikli Doblo ile ilgili olarak, “Tofaş’ın Bursa’daki Ar-Ge merkezinde geliştirilen elektrikli Fiat Doblo, Ar-Ge’mizin geleceğe yönelik çalışmalarından biri. Önümüzdeki yıllarda, elektrikli araç pazarı belirgin bir olgunluğa eriştiğinde, geliştirdiğimiz rekabetçi araçlarla topluma ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Elektrikli Doblo’ya Bursa’da Türk imzası

30kW’lık bataryayla yol alıyor

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen Fiat Doblo’nun, Tofaş tarafından özel olarak geliştirilen elektrikli versiyonu Vakko’ya teslim edildi. Tamamen elektrikli bir motora sahip olan ve 30kW’lık batarya ile donatılan iki adet elektrikli Fiat Doblo Cargo, Vakko’nun İstanbul’daki şehir içi operasyonlarında kullanılacak.

 

Elektrikli Fiat Doblo özellikleri

Elektrikli Fiat Doblo özellikleri

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında uzun yıllardan beri gerçekleştirilen elektrikli araç geliştirme çalışmalarının ürünü olan elektrikli Fiat Doblo Cargo, 111 HP güç ve 220 Nm tork üreten elektrikli bir motorla donatılıyor. 30 kWs’lik bataryası sayesinde 210 km’ye kadar sürüş menzili sunan elektrikli Doblo, cömert yükleme alanı, binek otomobilleri aratmayan yol tutuş performansı ve sürüş konforuyla dikkat çekiyor.

Önceki İçerik20 yıllık demokrasi kaç para eder?
Sonraki İçerikYeni Skoda Fabia indirim bitmeden geldi
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz