Elektrikli otomobiller ucuzlayacak

 

Evet elektrikli otomobiller ucuzlayacak. ama öncelikle Amerika Birleşik Devletleri'nde.

Bunun nedeni de Amirakıl elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Japon pil devi Panasonic ile ortak yeni bir elektrikli otomobil bataryası üretecek fabrika kurmak için anlaştılar.

Henüz eyaleti dile getirilmiyor ama kurulacak tesis ile elektrikli otomobillerin seri üretimi artacak ve yeni pil fabrikasının da etkisiyle fiyatlar daha aşağıya çekilecek.

BMW'nin ilk eektrikli otomobili i3 için Amerikalı SGL Company ile o5rtak karbon fiber üretim tesisi kurmasından sonra Tesla'nın da PAnasonic ile ortak harekete yönelmesi, elektrikli otomobillerin yüzde 1'lik payını yükseltecek işaretler olarak değerlendiriliyor.

 

Amerikan elektrikli araç üreticisi Tesla, Japon teknoloji devi Panasonic ile ortak bir batarya üretim fabrikası inşa etmeye hazırlanıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde inşa edilecek olan fabrikanın hangi eyalette üretime başlayacağı kesin olarak bilinmiyor. 

 

2020 yılına kadar 6 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak olan iki şirketten Tesla, fabrikanın inşa edileceği alan konusunda düzenlemeler yapacakken; Panasonic, üretilecek batarya hücrelerinin desteğini sağlayacak.

 

Panasonic Genel Müdür Yardımcısı Yoshihiko Yamada konuyla ilgili, "İnşa edeceğimiz fabrika elektrikli araç pazarının hızla büyümesine yardımcı olacak." açıklamasında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.